Justin Bieber

i

Autor: DIGGZY / SplashNews.com/East News

Justin Bieber chciał leczyć depresję dietą? Wkurzył lekarza - padły mocne słowa!

2020-08-23 20:22

Justin Bieber dla wielu swoich fanów jest wzorem, pokazującym jak radzić sobie z problemami psychicznymi i depresją. Piosenkarz wiele razy wspominał w wywiadach o tym, jak przez lata zmagał się z przeróżnymi problemami i jak dzięki ciężkiej pracy i pomocy bliskich udało mu się w końcu wyjść na prostą. Niestety ostatnio znów poruszył temat depresji w jednym swoich postów na Instagramie, i tym razem mocno podpadł ludziom, którzy na temat zaburzeń psychicznych mają do powiedzenia nieco więcej, niż on sam. Głos zabrał pewien lekarz...

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem - tak można w wielkim skrócie skomentować to, co wydarzyło się pod jednym z niedawnych postów Justina Biebera. Kanadyjski piosenkarz poruszył na swoim profilu problem depresji. Jak pamiętamy w wielu jego wcześniejszych wypowiedzi, artysta sam przez długi czas zmagał się z problemami o podłożu psychicznym, w tym właśnie z depresją. Powinien więc dobrze wiedzieć, że to bardzo poważny problem, najczęściej wymagający profesjonalnej pomocy specjalistów. 

Niestety jego post wielu osobom wydał się nieco niedorzeczny, a część internautów zarzuciła mu wręcz ignorancję. W końcu głos w dyskusji zabrał pewien lekarz. 

Skończyło się ostrą wymianą zdań...

Hotplota.pl: Hailey Bieber i Bella Hadid w bikini; Harry i Meghan dostali pracę!

Justin Bieber chce leczyć depresję... dietą?

Gdyby Justin Bieber zaglądał swego czasu do polskiego internetu, pewnie nie popełniłby tego błędu. Pamiętacie aferę, jaką wywołała jedna z książek o depresji autorstwa pewnej polskiej dziennikarki? No właśnie - depresja to poważna choroba, której nie da się pozbyć serią przysiadów, spacerem po lesie czy seansem jogi. A tym bardziej dietą, a to właśnie zasugerował Justin Bieber!

Właściwe zdrowe jedzenie jest jak prawdziwa medycyna.

Jeśli czujesz lęki lub depresję, często może to mieć duży związek z naszą dietą! Spróbuj zmienić swoją dietę! Bardzo mi to pomogło !!!

- napisał dr Wolrich.

- napisał Justin Bieber na Instagramie.

Post zalała fala komentarzy. Fani piosenkarza zwracali mu w nich uwagę, że nie powinien pisać takich rzeczy, bo część ludzi zmagających się z poważnym problemem psychicznym może posłuchać jego rady i zamiast udać się po poradę do specjalisty, leczyć się przy pomocy jedzenia.

Głos zabrał też pewien angielski lekarz, dr Joshua Wolrich z Londynu.

Jedzenie daje bardzo wiele, ale to nie jest lekarstwo. To nie znaczy, że nie jest ważne - zapewnia nam odżywianie i energię potrzebną do rozwoju, ale ma swoje ograniczenia. Lęk i depresja są bardzo rzadko efektem odżywiania. Stan zdrowia psychicznego jest złożony i sprowadzanie go do problemu dokonywania wyborów żywieniowych jest niewłaściwe i stygmatyzujące dla tych, którzy zmagają się z nim na co dzień

Uwaga lekarza bardzo nie spodobała się Justinowi Bieberowi. W swoim następnym poście - tym razem na Insta Story - piosenkarz zamieścił screen z komentarzem doktora i napisał przy nim:

Bro litterally [sic] fuck off lol

Pozwólcie, że nie będziemy tego tłumaczyć - zapewne domyślacie się, że nie był to żaden argument medyczny...

Chyba najlepiej skomentował to jeden z internautów, pisząc:

Justin, lubię cię, ale jesteś strasznie nerwowy - chyba powinieneś zmienić dietę lol

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE