Jay-Z pierwszym w historii raperem-miliarderem! Jego majątek oszałamia

2019-06-04 12:02
Beyonce i JAY-Z
Autor: Rex Features/East News

Choć Jay-Z znany jest przede wszystkim jako raper, muzyka to tylko jeden z jego biznesów. Gwiazdor jest właścicielem wielu prestiżowych marek, które przynoszą mu oszałamiające zyski. Mąż Beyonce przeszedł właśnie do historii, gromadząc na swoim koncie okrągły miliard dolarów. Na czym zarabia?

Jay-Z został pierwszym na świecie raperem, który zgromadził na koncie miliard dolarów. Gwiazdor trafił na okładkę najnowszego numeru magazynu Forbes, poświęconego najbogatszym ludziom Ameryki.

Choć nazwisko Jaya-Z kojarzone jest przede wszystkim z muzyką, raper jest zaangażowanym przedsiębiorcą. Mąż Beyonce jest właścicielem kilku bardzo znanych i dochodowych marek. Łącząc je z nieruchomościami i dziełami sztuki zgromadzonymi przez artystę, Forbes wycenił jego majątek na miliard dolarów. Na czym zarabia Jay-Z?

Jay-Z miliarderem. Na czym zarabia?

Wśród najbardziej dochodowych marek Jaya-Z znajduje się przede wszystkim Armand de Brignac produkująca ekskluzywne szampany, której wartość wynosi 310 milionów dolarów. Po 100 milionów dolarów wynoszą wartość jego serwisu streamingowego Tidal oraz udziały w marce D'Usse. 70 milionów raper zainwestował swego czasu w markę Uber, a 75 milionów to wartość jego wytwórni Roc Nation.

Na swojej muzyce Jay-Z zarobił - według wyliczeń Forbesa - 75 milionów dolarów, a drugie tyle zainwestował w kolekcję dzieł sztuki. Wartość jego nieruchomości to około 50 milionów dolarów.

Cóż - teraz znacznie łatwiej jest zrozumieć słowa, które Jay-Z rapował na swojej ostatniej płycie 4:44: "Nie ma czegoś takiego jak brzydki miliarder. Jestem uroczy".

W rzeczy samej!

NAJNOWSZE