HIV/AIDS - popisz się wiedzą

2006-11-21 11:18

Jak co roku pilski Sanepid organizuje dla młodzieży konkurs wiedzy o HIV i AIDS. Jest on adresowany do wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy ukończyli 18 lat. Konkurs polega na napisaniu listu na temat: „Zrobiłem sobie test na HIV, jestem...”. Uczniowie muszą rozwinąć to zdanie.

Jak co roku pilski Sanepid organizuje dla młodzieży konkurs wiedzy o HIV i AIDS. Jest on adresowany do wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy ukończyli 18 lat. Konkurs polega na napisaniu listu na temat: „Zrobiłem sobie test na HIV, jestem...”. Uczniowie muszą rozwinąć to zdanie. Praca nie powinna jednak przekraczć jednej strony A4. Prace konkursowe można nadsyłać do Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Pile, na adres Aleja Wojska Polskiego 43. Na laureatów czekają nagrody książkowe. HIV jest bardzo niebezpiecznym wirusem. Do tej pory lekarze nie potrafią skutecznie powstrzymywać jego rozwoju. Zarazić się można przede wszystkim podejmując tzw. ryzykowne zachowania. Chodzi o kontakty seksualne, czy dożylne zażywanie narkotyków. Niestety na zarażenie skazane są również dzieci matek będących nosicielkami HIV.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE