Grób Krzysztofa Krawczyka: Będa panele fotowoltaiczne, muzyka i światło!

2021-10-21 6:10 RD
Grób Krzysztofa Krawczyka
Autor: Andrzej Kosmala Grób Krzysztofa Krawczyka

W najnowszym wywiadzie wieloletni przyjaciel zmarłego artysty, a także jego menadżer zdradził plany dotyczące zmian przy grobie piosenkarza. Mają być panele fotowoltaiczne, które mają zasilać między innymi sceniczne światło. Przeczytajcie więcej na Hotplota.pl.

Krzysztof Krawczyk był niekwestionowanym królem polskiej sceny muzycznej. Niestety, ponad pół roku temu piosenkarz zmarł. Na początku października na cmentarzu w Grotnikach koło Łodzi stanął okazały i pełen symboli nagrobek Krzysztofa Krawczyka. Żona artysty wraz z menadżerem zmarłego piosenkarza, Andrzejem Kosmalą, zdecydowali, że projekt zrobi zaprzyjaźniony z rodziną ksiądz Krzysztof Niespodziański, spowiednik Krawczyka, a projekt zrealizuje mistrz sztuki kamieniarskiej Andrzej Woźniak, prowadzący zakład w Strzegomiu.

Daria i wulkan energii w ESKA Live. Ten koncert wywołuje ciarki!

Andrzej Kosmala, wieloletni przyjaciel artysty i jego menadżer udzielił szczerego wywiadu dziennikarzom Super Expressu.

Krzysztof był człowiekiem skromnym i przemawiała przez niego skromność. Szukaliśmy inspiracji, żeby pomnik o nim opowiadał. Płyta nagrobkowa ułożona została w kształcie stopni estradowych, sceny, na której Krawczyk spędził połowę życia. Te ławki symbolizują widownię. Operujemy symbolami. Pod kostką przeprowadzony jest przewód elektryczny ponieważ nie ma tu na cmentarzu prądu. Albo za ołtarzem albo za grobem umieścimy małe ogniwo fotowoltaiczne, a pod ławką będzie reflektor, który przez całą noc będzie oświetlał pomnik, pojawi się światło, które będzie padało na grób, tak samo jak padał scenę podczas jego występów. Jak instalację elektryczną założymy, to będzie mały odtwarzacz, na którym będą nagrane na skrzypcach najpopularniejszych piosenek Krzysztofa.  Muzyka będzie bardzo delikatnie puszczana, tak żeby nikomu nie przeszkadzało. Będzie się rozlegał dźwięk ulubionego psalmu Krzysztofa Pan mym pasterzem, Barki czy Chciałem być marynarzem

mówi Kosmala.

QUIZ: Zgadnij, jaką gwiazdą jestem

Pytanie 1 z 6
Jestem w szpitalu i sytuacja jest poważna. Nie powstrzyma mnie to jednak przed złożeniem pozwu o rozwód! Faktycznie, dokumenty składamy już 3 raz. Ale tym razem więcej szans nie będzie! Kim jestem?
NAJNOWSZE