Filip Chajzer i Tomasz Karolak nie popełnili przestępstwa w Ameryka Express? Jest decyzja!

2019-08-23 21:39 nk
Ameryka Express - Tomasz Karolak - Eska Cinema
Autor: player.pl - materiały prasowe

Prokuratura podjęła decyzję w sprawie wszczęcia postępowania w związku z zachowaniem uczestników programu Ameryka Express! Czy całując obce kobiety Filip Chajzer, Tomasz Karolak i Jakub Urbański dopuścili się zdaniem prokuratora przestępstwa na tle seksualnym? Odpowiedź brzmi: NIE! Sprawdźcie szczegóły!

Tomasz Karolak, Filip Chajzer i Jakub Urbański byli uczestnikami programu Ameryka Express w 2018 roku. Show było realizowane w Peru, a jednym z zadań było całowanie przypadkowo napotkanych osób. "Całuśny" 10. odcinek Ameryka Express został wyemitowany 7 listopada 2018. Ta z pozoru niewinna zabawa wywołała niemałe kontrowersje. Fundacja Feminoteka i Fundacja przeciwko Kulturze Gwałtu im. Margarete Hodgkinson uznały, że to zachowanie miało znamiona molestowania seksualnego i złożyły do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez uczestników show.

Decyzja prokuratury w sprawie Ameryka Express

"Uważamy, że mężczyźni występujący w programie "Ameryka Express" działając przemocą, polegającą na wykorzystaniu swojej przewagi fizycznej, płciowej i rasowej nad pokrzywdzonymi oraz podstępem, polegającym na wykorzystaniu zaskoczenia i dezorientacji pokrzywdzonych, dopuścili się napaści na tle seksualnym." - uzasadniały swoją decyzję o złożeniu zawiadomienia fundacje. Prokuratura, jak widać, wnikliwie przyglądała się sprawie, bo decyzję wydała dopiero teraz. Czy Karolak, Chajzer, Urbański i producenci Ameryka Express mają powody do obaw?

Gwiazdy Ameryka Express mogą odetchnąć z ulgą. Okazuje się, że prokuratura nie doszukała się w ich zachowaniu znamion przestępstwa na tle seksualnym. O odmowie poinformowała serwis press.pl zastępczyni rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Warszawie, Mirosława Chyr.

Postanowienie nie jest prawomocne, więc strona zgłaszająca możliwość popełnienia przestępstwa może się od niego odwołać.

Zobacz też:

NAJNOWSZE