Bonus za urodzenie dziecka.

2006-11-21 11:18

Łodzian jest coraz mniej - tak mówią dane Urzędu Statystycznego. I to już niedługo może być sporym kłopotem. Jak zaradzić tej sytuacji. Pewien pomysł mają radni Ligi Polskich Rodzin. I chcą by tak jak w Łęczycy gmina wypłacała matkom za każdego noworodka premię: 500 złotych. Pomysł zaakceptowała już komisja finansów, budżetu i polityki pieniężnej.

Projekt przeszedł na komisji jednym głosem. Głosem Ligii Polskich Rodzin. Chcemy dać sygnał matkom że gmina o nich pamięta - twierdził radny Jan Libera, ojciec pomysłu.

- To ma być swego rodzaju dyplomikiem, bo nawet nie dyplomem - mówił naszemu reporterowi radny. - To nie jest najlepsza zachęta by poprawić demografię w Łodzi - oponował radny fabian Obzejta z SLD. - Dzieci się rodza jak wiemy ,bo ludzie się kochają, bo chcą mieć dzieci, albio wyniku przypadku. Zdaniem Obzejdy trzeba by tez zastanowic sie komu warto by dać te pieniądze. Bo przecież nie wszystkim. - Co znaczy 500 złotych dla rodziny dobrze sytuowanej, któa świadomie podjęła decyzje, że stać ją na drugie, trzecie, czwarte dziecko? - pytatał retorycznie radny SLD. - To jeswt tylko pierwszy , maleńki kroczek do poprawy sytuacji rodzin mieszkających w Łodzi - odpowiadał na to ze spokojem Jan Libera. Nad pomysłem macierzynskiej premii będzie się głowić teraz rada miasta.
NAJNOWSZE