Król Karol III i Steve Irwin

i

Autor: EAST NEWS - WITOLD ROZBICKI/REPORTER / Courtesy Everett Collection Australijczycy nie chcą króla Karola na pięciodolarowym banknocie

Australijczycy nie chcą Karola III na pięciodolarowym banknocie. Łowca krokodyli to najlepszy kandydat

2022-09-23 14:23

Australijczycy nie popierają pomysłu umieszczenia wizerunku króla Karola III na banknocie pięciodolarowym i ochoczo przestawiają swoją propozycję, która na pewno wielu może zaskoczyć. Dla Australijczyków Steve Irwin to prawdziwy, narodowy bohater i duma tego kraju.

Wielka Brytania szykuje się na duże zmiany. Zgodnie z zasadami obowiązującymi w kraju, po zaprzysiężeniu nowego monarchy obowiązkiem jest umieścić jego wizerunek na banknotach i wszędzie tam, gdzie występowała poprzednia głowa państwa. Anglicy zmienią więc paszporty, monety, czy banknoty. Kosmetycznej zmianie został już natomiast poddany hymn, w którym widnieje teraz fragment wersu: "Boże chroń Króla".

Australia jest połączona unią personalną z Wielką Brytanią, a zgodnie z konstytucją z 1900 roku jej głową państwa jest monarcha brytyjski, czyli obecnie król Karol III.

Król Karol III kontra Łowca Krokodyli

W związku z przynależnością Australii do Anglii, na jednym z banknotów widnieje wizerunek zmarłej królowej Elżbiety II. Mowa o pięciodolarówce, którą teraz czeka mała metamorfoza. Jednak, jak podaje portal "o2", duża część Australijczyków nie jest skora przystać na pomysł umieszczenia na banknocie wizerunku nowego króla - Karola III. Według nich najlepszym kandydatem jest znany przyrodnik Steve Irwin, zwany również jako Łowca Krokodyli.

Zgadzam się, Steve był i nadal jest dla wielu inspiracją. Waluta z jego twarzą będzie twarda jak gwoździe! - napisał fejsbukowicz.

Szczerze mówiąc, Steve Irwin jest bohaterem narodowym w Australii. Nawet ja to wiem z Wielkiej Brytanii. Cudowny facet, który wiele zrobił dla ochrony przyrody i zwierząt - napisał internauta.

Steve Irwin - kim był znany australijski przyrodnik?

Steve Irwin urodził się 22 lutego 1962 roku w Melbourne. Był popularnym przyrodnikiem, a także prezenterem telewizyjnym Animal Planet, czy Discovery Channel. Od dziecka był zafascynowany światem przyrody, a jego rodzina prowadziła park gadów, gdzie Steve zajmował się odławianiem krokodyli. Jego pasja stała się jego pracą, a kiedy zaczął dorabiać się coraz większych pieniędzy wykupował duże obszary ziemi, które chciał przekształcić w parki narodowe. Działał na rzecz ochrony środowiska, a jego poświęcenie było doceniane na całym świecie. Steve zginął 4 września 2006 roku na Wielkiej Rafie Koralowej w okolicach Port Douglas w stanie Queensland w Australii, podczas nagrywania pod wodą filmu dokumentalnego. Przyczyną śmierci było przebicie klatki piersiowej i serca kolcem jadowym płaszczki.

FRANIO I BANDURA, INTELIGENTNA LASKA, FURY KRÓLOWEJ, AVICII I CHADA | ESKA XD #058