Ariana Grande przypomina, jak ważne, by się ZASZCZEPIĆ! "To się nie skończyło"

2021-08-02 10:33 kp

Choć latem w wielu miejscach liczba zakażeń spadła na tyle, by znów cieszyć się aktywnościami, o których mogliśmy zapomnieć w poprzednim roku, nie oznacza to jednak, że walka z pandemią została wygrana. Lekarze nie mają wątpliwości, że jesienią koronawirus wróci, a to wszystko z powodu zbyt małej liczby zaszczepionych. W kampanię PRO-szczepionkową zaangażowała się więc sama Ariana Grande.

W walce z pandemią i szansach na powrót do normalności nie ma dziś ważniejszej kwestii niż szczepienia. Tylko masowa odporność może sprawić, że wirus nie będzie rozprzestrzeniał się i powodował ciężkich chorób i śmierci. Wciąż jednak zbyt mała liczba osób zaszczepiła się, byśmy mogli liczyć na koniec pandemii. Mimo apeli lekarzy i zachęt ze strony tych, którzy mają pojęcie o medycynie, antyszczepionkowcy wciąż są dla wielu osób przekonujący. Niestety ci jednak, którzy się nie zaszczepili, narażają siebie i innych na niebezpieczeństwo.

W akcję promowania szczepień postanowiła zaangażować się więc Ariana Grande, która już dawno temu przyjęła dwie dawki szczepionki. Co ma do powiedzenia antyszczepionkowcom?

ESKA XD #028 - FESTIWALE, ROBOTY, SEKRETY IGRZYSK

Ariana Grande przypomina o szczepieniach

zaszczepiona i zamaskowana. 🖤To jest delikatne przypomnienie, abyście się zaszczepili, jeśli się kwalifikujecie. To jeszcze nie koniec! Dzielę się informacjami, ponieważ zależy mi i jeśli mogę, chciałabym pomóc każdemu, kto jest niezdecydowany. Ten wariant delta jest bardzo nowy, a ponieważ dane zmieniają się cały czas, podaję kilka linków, abyście sami byli na bieżąco, ale jak dotąd… wiemy, że rozprzestrzenia się znacznie łatwiej w porównaniu z poprzednimi wariantami. Większość rozprzestrzeniania występuje wśród osób nieszczepionych i na obszarach o niskim wskaźniku szczepień! I tak, chociaż nadal można się zarazić pomimo szczepienia, szczepionka pomaga chronić przed ciężkimi chorobami, hospitalizacją i śmiercią! Och, a jeśli już zachorowałeś na COVID-19, NADAL powinieneś się zaszczepić!

- napisała Ariana Grande pod nowym zdjęciem na Instagramie.

Wokalistka przypomniała, że zaszczepienie może uratować życie nie tylko zaszczepionego, ale i innych osób.

Rozumiecie osoby, które nie chcą się szczepić?

NAJNOWSZE