Amber Heard skomentowała werdykt sądu. Internauci nie mają dla niej litości!

2022-06-02 11:26 Natalia Nowecka
Amber Heard skomentowała werdykt sądu. Internauci nie mają dla niej litości!
Autor: Pool Reuters/Associated Press/East News Amber Heard skomentowała werdykt sądu. Internauci nie mają dla niej litości!

Amber Heard wydała oficjalne oświadczenie, w którym odniosła się do werdyktu sądu stanu Wirginia, który zakończył "proces dekady". Była małżonka Johnny'ego Deppa przyznała, że jest smutna i rozczarowana, a decyzja ławników wpłynie nie tylko na nią, ale także na życie wszystkich kobiet. Zapowiedziano też, że aktorka planuje wnieść apelację.

Batalia sądowa Johnny Depp kontra Amber Heard, którą przez ostatni miesiąc śledziły miliony widzów z całego świata, wreszcie dobiegła końca. W środę 1 czerwca 2022 roku, po godzinie 21 czasu polskiego, Sąd w amerykańskim stanie Wirginia ogłosił werdykt. Siedmiu ławników uznało, że Amber Heard, za sprawą swojego felietonu dla The Washington Post, dopuściła się zniesławienia swojego byłego małżonka Johnny'ego Deppa. Aktorka musi zapłacić mu 10,35 mln dolarów tytułem odszkodowania (zasądzona kwota 15 mln została obniżona przez sąd zgodnie z przepisami prawa stanowego). Ławnicy przyznali jednak, że Amber Heard dowiodła prawdziwości jednego ze swoich zarzutów, które dotyczyły oskarżeń, jakie pod jej adresem wysunął adwokat Deppa, Adam Waldman. W związku z tym aktor musi wypłacić ex-małżonce 2 mln dolarów tytułem odszkodowania.

Amber Heard, która była obecna podczas ogłoszenia werdyktu, wydała oficjalne oświadczenie, w którym jasno pokreśliła, że jest rozczarowana i zasmucona decyzją przysięgłych. 

Amber Heard skomentowała werdykt sądu

Na instagramowym profilu aktorki pojawił się emocjonalny wpis, w którym podniosła, że to sława i wpływy Deppa przesądziły o werdykcie, nie ciężar dowodów. Stwierdziła również, że odebrano jej prawo do swobodnej wypowiedzi, a decyzja ławników uderza nie tyle w nią, co we wszystkie kobiety. 

Rozczarowanie, które czuję, jest nie do opisania. To druzgocące, że ogrom dowodów jest wciąż niewystarczający, aby przeciwstawić się nieproporcjonalnej sile i wpływom mojego byłego męża. Jestem jeszcze bardziej rozczarowana tym, co ten werdykt oznacza dla innych kobiet. On cofa nas do czasów, gdy kobieta, która zabierała głos, mogła zostać publicznie zawstydzona i upokorzona. To krok wstecz w idei, że przemoc wobec kobiet należy traktować poważnie. [...] Przykro mi, że przegrałam tę sprawę. Ale jest mi jeszcze bardziej przykro z tego powodu, że wydaje mi się, iż straciłam prawo - które sądziłam, że posiadałam jako Amerykanka - do swobodnego i otwartego wypowiadania się - napisała Amber Heard

Ponadto, jak podają zagraniczne media, rzeczniczka Amber Heard, Alafair Hall, ogłosiła już, że aktorka zamierza wnieść apelację. Na jakiej podstawie? Tego jeszcze nie wiadomo.

ZOBACZ TAKŻE: Amber Heart i Johnny Depp to rozwód dekady. Jaki był początek tej miłości i nienawiści?

Amber Heard w ogniu krytyki

W trakcie trwania procesu dekady nie dało się nie zauważyć, że internauci dawno temu wydali już własny werdykt. Ex-małżonka Johnny'ego Deppa była (i jest do dziś) powszechnie krytykowana, zaś obrońcy aktorka stali się gwiazdami mediów społecznościowych. Oświadczenie wydane przez Amber Heard dodatkowo dolało oliwy do ognia, a internauci nie zostawili na niej suchej nitki. Poniżej zamieszczamy kilka przykładowych komentarzy, 

Ona wstydu nie zna. Tyle jej kłamstw zostało ujawnionych przed światem, a ta dalej brnie.

Ludzie z zaburzeniami nie odpuszczają NIGDY. Oni nie potrafią uznać braku swoich racji. Będzie pompowała w ten proces kolejne setki tysięcy (reprezentacja prawna), i tak nie wygra ale NIE ODPUŚCI. Straszna kobieta.

Amber, weź się wreszcie za uczciwą pracę.

Mówić prawdę a klepać głupoty i bzdury to różnica.Nie ważne że jest amerykanką.

ZOBACZ TAKŻE: Johnny Depp nie wróci do "Piratów z Karaibów". Nie przekona go do tego nawet milion dolarów i milion alpak - aktor wydał oświadczenie

Sonda
Co sądzisz o werdykcie w sprawie Johnny Depp kontra Amber Heard?
NAJNOWSZE