A$AP Rocky

i

Autor: CapitalPictures/FaceToFace/REPORTER

A$AP Rocky dostanie od rządu Szwecji MILIONY DOLARÓW, jeśli okaże się niewinny!

2019-07-23 20:56

A$AP Rocky od trzech tygodni siedzi w areszcie w Sztokholmie. Mimo interwencji samego prezydenta USA, nadal nie udało się go uwolnić. A nawet jeśli się uda, to raper raczej nie dostanie zgody na opuszczenie Szwecji. Im dłużej przebywa za kratkami, tym szybciej rośnie kwota, którą może otrzymać w ramach odszkodowania, jeśli sąd uzna go niewinnym!

A$AP Rocky nawet nie wiedział, jak wielkich narobił sobie kłopotów, dając się sprowokować do bójki dwóm młodym chłopakom tego feralnego wieczoru na początku lipca 2019 w Sztokholmie. Przypomnijmy: chłopaki chodzili za nim i jego ekipą po ulicach, próbując uderzyć ochroniarza, a potem domagając się zwrotu pieniędzy za słuchawki, którymi tegoż ochroniarza okładali. Raper początkowo starał się rozładować sytuację i wyjść z konfliktu pokojowo. Wrzucił nawet do sieci nagranie video, w którym pokazuje prowokacyjne zachowania młodych Szwedów i swoje próby uspokojenia ich i pozbycia się natrętów. Niestety, w pewnym momencie nie wytrzymał, a na YouTube'ie pojawił się filmik, w którym A$AP Rocky rzuca chłopakiem o chodnik i kopie go.

A$AP Rocky niewinny? To będzie kosztowało Szwecję miliony dolarów!

W tym tygodniu A$AP Rocky ma usłyszeć oficjalne zarzuty w sprawie ulicznej bójki. Jest jednak bardzo prawdopodobne, że i wtedy nie będzie mógł opuścić aresztu w oczekiwaniu na proces. Prokuratura boi się, że raper wróci do USA i tam ukryje się przed czekającym go ewentualnie więzieniem.

Jak wiadomo, Rocky'emu grozi aż sześć lat więzienia za udział w bójce. Ale prawo Szwecji jest restrykcyjne także dla samych władz państwa. Jeśli bowiem sąd uzna A$APa niewinnym - a jest to możliwe ze względu na okoliczności związane z jego próbami pokojowego rozwiązania sprawy - rząd będzie artyście winny grubą kasę! Będzie bowiem musiał oddać aresztantowi utracone przez niego zarobki.

A$AP Rocky już przegapił aż 12 koncertów (w tym ten na festiwalu Open'er w Gdyni), a najprawdopodobniej nie pojawi się na kolejnych siedmiu, zaplanowanych na wrzesień 2019. Ile raper zarabia na każdym z występów? Dokładnych danych na ten temat nie mamy, ale w latach 2014-17 stawki artysty wynosiły ponoć od 80 do 120 tysięcy dolarów za show. Dziś trzeba liczyć, że te kwoty muszą wynosić co najmniej 100 tys., co oznaczałoby, że do końca września Rocky straci co najmniej 2 miliony dolarów (a może to być o wiele więcej!).

Dla rządu Szwecji to z pewnością nie będą małe pieniądze...

Sonda
Jak oceniacie zachowanie A$AP Rocky'ego?

Zobacz też:

A$AP Rocky

i

Autor: All Access Photo / Splash News/EAST NEWS