Znęcał się nad kotem w Grudziądzu. Grozi mu do 3 lat więzienia

2021-03-30 13:27
Znęcał się nad kotem w Grudziądzu. Grozi mu do 3 lat więzienia
Autor: unsplash.com/

Sytuacja miała miejsce nad Wisłą na wysokości ulicy Kalinkowej. Mężczyzna rzucał w kota kamieniami, szarpał i unosił w powietrze na smyczy. Zdarzenie za pomocą telefonu komórkowego zarejestrowała mieszkanka osiedla.

Mężczyznę znęcającego się nad kotem nagrała mieszkanka jednego z wieżowców na osiedlu Kopernika. Sprawę zgłosiła odpowiednim służbom, a filmik udostępniony został w mediach społecznościowych, który wywołał niemałe zamieszanie wśród internautów.

Kociarnia w Zielonej Górze - koty do adopcji

Na nagraniu widać, że bezpośrednim świadkiem zdarzenia było dziecko, spacerujące tuż obok ze swoim psem. W sprawie interweniowali członkowie Fundacji 7 Życzeń oraz policja. Sprawcą okazał się 28-letni mieszkaniec naszego miasta. Został on zatrzymany i już usłyszał zarzuty znęcania się nad zwierzęciem. Prokurator zastosował dozór policyjny, zakaz posiadania zwierząt oraz poręczenie majątkowe. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Pomimo groźnie wyglądającej sytuacji, kotka nie ucierpiała. Zwierzę poddane zostało specjalnym badaniom i aktualnie przebywa w Centrum Opieki nad Zwierzętami w Grudziądzu. 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE