Wystawy, wykłady i pokazy. W Grudziądzu odbędzie się kolejna Noc Muzeów!

2022-05-11 0:42
muzeum grudziadz
Autor: Łukasz Piekarski To będzie kolejna odsłona Nocy Muzeów w Grudziądzu

Będzie można zajrzeć w każdy zakamarek grudziądzkiego muzeum. Przed nami kolejna odsłona Nocy Muzeów. Wydarzenia z tym związane zaplanowano w najbliższą sobotę (14 maja) już od godziny 17.

Wydarzenia w grudziądzkim muzeum rozpoczną się o godzinie 17, a potrwają aż do 23.

Noc Muzeów w Grudziądzu - program wydarzeń

O godzinie 17 zaplanowano otwarcie wystawy „Nokturny. Hommage a Chopin. Rysunki Wojciecha Siudmaka” oraz koncert „Nokturny Chopina” w wykonaniu Jakuba Gromadzińskiego. To wszystko w gmachu głównym. W godzinach od 17 do 19 odbędzie się pokaz pracy archeologa w terenie przeznaczony dla całych rodzin. Będzie miał on miejsce na parkingu przed wejściem do Spichrza nr 11 - w razie niepogody zajęcia odbędą się w Spichrzu nr 17, sala nr 6.

O godzinie 18:30 zaplanowano otwarcie wystawy „Dyplom Liceum Sztuk Plastycznych w Grudziądzu 2022". To w spichlerzu nr 17. Z kolei godzinę później (19:30) odbędzie się wykład „Skarb? Depozyt? Czy przedmiot codziennego użytku? Krótka historia najciekawszych znalezisk z terenów Polski, Grudziądza i okolic”. Jego autorką będzie Małgorzata Kurzyńska. To wydarzenie połączone zostanie z prezentacją najnowszej kolekcji w zbiorach Działu Archeologii i uhonorowaniem darczyńcy Muzeum.

O godzinie 21 przewidziano kuratorskie oprowadzanie po wystawie „Mikołaj Kopernik. Opowieść o życiu i dziele” oraz pokaz filmu. Dodatkowymi atrakcjami podczas całej Nocy Muzeów w Grudziądzu będą: kawiarenka uczniów "Gastronomika" oraz sprzedaż muzealnych wydawnictw o naszym mieście.

Noc Muzeów w Grudziądzu - dodatkowe atrakcje, Góra Zamkowa

Czynne w godzinach 17:00 - 23:00: Góra Zamkowa wraz z Wieżą Klimek, Spichrz nr 9 – wystawa stała „Historia Grudziądza”, Spichrz nr 11 – stałe wystawy archeologiczne, „Waldek i Przyjaciele. Waldemar Styperek in memoriam”, Spichrz nr 17 - wystawa „Biegnij, Bronek, biegnij...! Bronisław Malinowski (1951-1981). Mistrz olimpijski. Lekkoatleta”, „Skarby, depozyty, przedmioty codziennego użytku”, Pałac Opatek – wystawa „Centrum Wyszkolenia Kawalerii w Grudziądzu 1920-1939”, Gmach Główny – „Galeria Współczesnego Malarstwa Pomorskiego”, „Watra baśni sędziwej…”, „Mikołaj Kopernik. Opowieść o życiu i dziele”.

Wystawy, których otwarcia zaplanowano podczas Nocy Muzeów, dostępne będą od momentu wernisażu: od godziny 17:00 „Nokturny. Hommage a Chopin. Rysunki Wojciecha Siudmaka”; od godziny 18:30 „Dyplom Liceum Sztuk Plastycznych 2022”.

Noc Muzeów w Grudziądzu - dołączają Wodociągi

Z okazji Nocy Muzeów 14 maja br. Spółka Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia otwiera dla zwiedzających zabytkową Oczyszczalnię ścieków. Obiekt jest zlokalizowany w budynku przy ul. Curie – Skłodowskiej 10, wejście od strony dziedzińca. Zwiedzający obejrzą film dokumentujący poszczególne etapy remontu i modernizacji Oczyszczalni, jak również zapoznają się z rozwiązaniami technicznymi obiektu, który w momencie swojego powstania był bardzo nowoczesny i stanowił na owe czasy szczyt możliwości technicznych.

Pasjonatów historii Grudziądza zainteresuje wystawa pamiątek. Ze względu na warunki techniczne obiektu zwiedzanie jest możliwe jedynie w małych grupach, w określonych godzinach: 16:00, 17:00 lub 18:00. Obowiązują zapisy pod nr telefonu: 56 45 04 901.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Ukraińskie pisanki w Lublinie. Trwa wystawa Muzeum Pisanki z Kołomyi
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE