W Grudziądzu zorganizowano protest uczniowski wspierający kobiety [AUDIO, ZDJĘCIA]

2020-10-28 15:41
protest uczniowski
Autor: Łukasz Piekarski Zbiórkę zorganizowano pod budynkiem I LO w Grudziądzu

Uczniowie grudziądzkich szkół średnich przyłączają się do protestu kobiet. W jego ramach m.in. nie uczestniczą dziś w zdalnych lekcjach. Ponad setka osób z transparentami zgromadziło się pod budynkiem I Liceum Ogólnokształcącego.

Polki powiedziały: dość! Protesty zalały ulice polskich miast

Uczniowie po zebraniu się pod budynkiem I Liceum Ogólnokształcącego w Grudziądzu wyruszyli na przemarsz ulicami w centrum miasta. Na transparentach nie było wulgaryzmów, brakowało ich również w przyśpiewkach podczas pokonywanej drogi.

Jesteśmy uczniami i nie może zachowywać się niekulturalnie. Wspieramy protestujące kobiety i w ramach naszego, uczniowskiego protestu, zamiast lekcji on line organizujemy własny przemarsz - opowiada jedna z uczestniczek uczniowskiego protestu.

ZOBACZ TEŻ - Protest rolników w Grudziądzu. Będą utrudnienia w ruchu. Sprawdź o co walczą gospodarze [AUDIO]

Na godzinę 17 zapowiadany jest kolejny protest na Rynku Głównym. Tym razem do kobiet dołączyć mają również przedsiębiorcy i rolnicy.

Komentarze uczestników protestu uczniowskiego w Grudziądzu. Posłuchaj:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE