W Grudziądzu szykują się obchody Święta Województwa. Wystąpią znani artyści [HARMONOGRAM]

2022-05-26 1:14
koncert grudziadz
Autor: Nadesłane / CKT Grudziądz Święto Województwa w Grudziądzu pełne będzie w muzyczne koncerty

Z okazji 23. urodzin samorządu wojewódzkiego 5 czerwca o godz. 16.00 na terenie Mariny Grudziądz obędzie się koncert plenerowy. Wystąpią: Fisz Emade, grupa IRA i formacja Żuki.

Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego zostało ustanowione w 2008 roku. Obchodzone jest corocznie 7 czerwca, w rocznicę papieskiej pielgrzymki na Kujawy i Pomorze.

Święto Województwa w Grudziądzu - harmonogram koncertów

Program wydarzenia:
  • 16:00 koncert zespołu Żuki
  • 17:30 koncert FISZ EMADE
  • 19:00 koncert zespołu IRA

Święto Województwa w Grudziądzu - kto wystąpi?

Zespół ŻUKI powstał w 1985 roku w Bydgoszczy. Na profesjonalnej scenie zadebiutował w 1987 roku. Grupa znana głównie z własnych wykonań utworów The Beatles.

FISZ EMADE TWORZYWO to jeden z najważniejszych zespołów na polskim rynku fonograficznym. Od 2001 roku wydali 10 płyt utrzymanych w stylistyce około hiphopowej. Jako pierwsi na tak wysokim poziomie wprowadzili w polskim hip hopie miękkie brzmienia i miękkie teksty, nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues. Od tamtego momentu, do dzisiaj bracia stale eksperymentują, starając się jednak, by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik - wysoka jakość i zaangażowanie.

IRA to polski zespół rockowy, pochodzący z Radomia. Powstał w 1987 roku, a zadebiutował w roku 1988, na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Pierwsza płyta zespołu - „IRA” - ukazała się w 1989 roku. Wydana w roku 1991 płyta „Mój dom”, a następnie „1993” i koncertowa „Live” odniosły niebywały sukces, zapewniając grupie awans do grona czołówki polskich zespołów rockowych. Pochodzące z tych albumów przeboje, takie jak: „Nadzieja”, „Mój dom”, „Bierz mnie”, „Wiara”, czy „California” do dziś rozgrzewają publiczność podczas koncertów zespołu.

plakat grudziadz
Autor: Nadesłane/Urząd Miejski w Grudziądzu Oficjalny plakat tegorocznych obchodów Święta Województwa w Grudziądzu

Udział we wszystkich koncertach jest bezpłatny.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

HIGH LEAGUE, FORMA NA LATO, KASA NA KOMUNIĘ, GALANTIS vs ROXETTE | ESKA XD #049
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE