W Grudziądzu Karty Miejskiej na razie nie będzie. Ratusz unieważnił przetarg

2022-09-15 15:33
kasowniki grudziadz
Autor: Radio Eska Mieszkańcom Grudziądza pozostaje na razie korzystać z tradycyjnych biletów lub aplikacji

W tym roku karty miejskiej w Grudziądzu nie będzie. Miasto właśnie unieważniło przetarg na jej wprowadzenie. Powodem były zbyt wysokie oferty firm, które wystartowały w konkursie.

Przetarg pod nazwą "Wdrożenie Systemu Karty Miejskiej w oparciu o bilet elektroniczny komunikacji miejskiej w Grudziądzu wraz z dostawą kasowników umożliwiających zakup biletów za pomocą bezstykowych kart bankowych" zakończony został już w lipcu. Wówczas do ratusza wpłynęły cztery oferty. Każda z nich znacząco przewyższała zapisane na ten cel środki w miejskim budżecie. 

W tym roku w budżecie na ten cel zapisano ok. 1,2 miliona złotych. Najtańsza z wszystkich złożonych ofert opiewała na kwotę prawie dwa razy większą, więc przekraczała możliwości finansowe miasta - tłumaczy Karol Piernicki, rzecznik ratusza.

Karta Miejska w Grudziądzu - Pomysł schowany do szuflady

W tym roku ponownego ogłoszenia przetargu już nie będzie, a ten z lipca został unieważniony. Jak zapewnia grudziądzki ratusz - w najbliższych miesiącach, miasto będzie szukało środków zewnętrznych.

Liczymy, że przy udziale takich środków uda się ten projekt zrealizować. Należy się spodziewać, że w przyszłym roku zostanie rozpisany ponowny przetarg na wprowadzenie karty miejskiej - dodaje przedstawiciel urzędu.

Pomimo braku rozstrzygnięcia przetargu, ratusz nie planuje rozwiązania współpracy z zatrudnionym od kilku miesięcy pełnomocnikiem ds. karty miejskiej.

Jego rola jest tutaj znacznie szersza. To nie tylko działka komunikacji miejskiej, ale również tworzenie wszelkich projektów, związanych z możliwością podobnego dostępu do instytucji kultury, czy rekreacji - mówi Piernicki.

Przypomnijmy, wczoraj (14 września) prezydent Maciej Glamowski poinformował o dokapitalizowaniu dwóch spółek sportowych z naszego miasta - Olimpii Grudziądz i GKM-u Grudziądz. Oba podmioty - jeśli zgodę wyrażą radni na nadzwyczajnej sesji - otrzymają z miejskiej kasy po milionie złotych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Kierowca autobusu MZK w rozmowie z reporterem Super Expressu.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE