Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Skorzystaj z pomocy Policji w Grudziądzu

2021-02-19 10:23 Damian Pieczonka
policja grudziądz
Autor: Damian Pieczonka Od 22 lutego Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Ofiary przemocy, przestępstw, wypadków komunikacyjnych, ale i ci, którzy chcą pomóc swoim bliskim i sąsiadom - mogą skorzystać z bezpłatnych porad w ramach Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Jak co roku, w akcję włącza się grudziądzka policja.

Złodzieje polują na te marki samochodów | ESKA XD #016

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w tym roku przypada od 22 do 28 lutego. Obchody koordynuje Ministerstwo Sprawiedliwości. W tych dniach będzie można skorzystać z bezpłatnej pomocy i porad m.in. policjantów Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu. Akcja ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Idea ta związana jest z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. W Polsce dzień ten został ustanowiony Dniem Ofiar Przestępstw na mocy ustawy z dnia 12 lutego 2003 roku o ustanowieniu 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się o pomoc, która zostanie im udzielona przez poszczególnych policjantów.

Zobacz też: Kurtko-śpiwory dla bezdomnych w Grudziądzu. Ciepła pomoc na zimę od Marszałka [ZDJĘCIA, AUDIO]

Najczęściej zgłaszają się ofiary przemocy

W dniach 22 -28 lutego będzie można skorzystać z bezpłatnej pomocy i porad m.in. policjantów w Grudziądzu. Funkcjonariusze będą czekać w komendzie miejskiej oraz posterunkach w Radzyniu Chełmińskim I Łasinie. Najczęściej zgłoszenia dotyczą przemocy.

Policjanci udzielać będą pomocy:
  • Komenda Miejska Policji w Grudziądzu ul. Chełmińska 111 – całodobowo,
  • Posterunek Policji w Radzyniu Chełmińskim ul. Tysiąclecia 2a,
  • Posterunek Policji w Łasinie ul. Radzyńska 6.

Ponadto w dniach 22 – 26 w godzinach 9:00 – 13:00 dyżur będą pełnić policjanci z Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej w Komendzie Miejskiej Policji w Grudziądzu.

To akcja ogólnopolska. Każdy zainteresowany otrzyma poradę prawną oraz psychologiczną w sądach, prokuraturach, komendach policji czy organizacjach pozarządowych w całym kraju.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!