Szkoły prowadzą lekcje online

2020-03-17 23:30
Szkoły prowadzą lekcje online
Autor: SP16 Grudziądz Nauczanie poprzez internet (e-learning) prowadzi m.in SP16 w Grudziądzu

12 marca zamknięto placówki oświatowe. Nie oznacza to jednak braku obowiązków. Podstawa programowa realizowana jest za pośrednictwem internetu.

Zamknięcie szkół nie jest jednoznaczne z brakiem obowiązków. Na czas trwania pandemii uczniowie odrabiają zadania przesyłane przez nauczycieli. Grono pedagogiczne pracuje zdalnie i zapewnia podopiecznym odpowiednie materiały do nauki. Do postępów uczniów w nauce ma dostęp dyrekcja.

Pod nieobecność dzieci i młodzieży, w szkołach prowadzone są dezynfekcje korytarzy i sal lekcyjnych. W Szkole Podstawowej nr 16 na miejscu pracuje jedynie dyrekcja oraz sekretariat.

Zgodnie z zapowiedziami rządu, uczniowie mają wrócić do szkół 25 marca, bardzo możliwe jendak, że ze względu na dynamiczną sytuację spowodowaną koronawirusem, termin ulegnie zmianie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE