Sypią się kary za brak maseczek. Policjanci w Grudziądzu pilnują reżimu sanitarnego i obostrzeń

2021-03-30 10:11
policja grudziądz
Autor: Damian Pieczonka zdjęcie ilustracyjne

Grudziądzcy policjanci systematycznie patrolują miejsca przestrzeni publicznej, gdzie gromadzi się wiele osób i sprawdzają, czy przestrzegane są przepisy sanitarne. Jeśli nie dostosujemy się do obowiązujących ograniczeń możemy zostać ukarani grzywną w wysokości do 500 zł. Sporo interwencji miało miejsce w weekend 27- 28 marca.

Eska XD #019 - życie jak w serialu

W miniony weekend, 27 -28 marca grudziądzcy policjanci sprawdzali małe osiedlowe sklepy, a także markety i pod kątem przestrzegania obostrzeń związanych z koronawirusem. Zasady są proste - odległość co najmniej półtora metra od innych klientów, dezynfekcja dłoni i zasłonięte usta oraz nos. Policjanci podczas weekendu przeprowadzili blisko 130 interwencji związanych głównie z nie zasłanianiem ust i nosa. Większość mieszkańców stosuje się do obowiązującego przepisu mówiącego o noszeniu maseczek. Niekiedy zdarzają się osoby, które zapominają o tym obowiązku. O tym właśnie przepisie przypominali policjanci z grudziądzkiej komendy podczas patrolowania. Wobec osób podchodzących lekceważąco do obowiązujących przepisów prawa, mundurowi wyciągali konsekwencje prawne.

Zobacz też: Ruszają pierwsze wiosenne nasadzenia kwiatów. Na rabatach w Grudziądzu zrobi się kolorowo

Możliwe srogie kary finansowe

Osoby, które dopuszczają się łamania prawa, mogą spodziewać się konsekwencji. Stróże prawa mogą nałożyć na osoby popełniające wykroczenia mandat w kwocie do 500 złotych. Istnieje także możliwość skierowania wniosku o ukaranie do sądu, gdzie wysokość nałożonej grzywny może wynieść nawet do 5000 złotych.Ponadto o łamaniu obowiązujących przepisów związanych z koronawirusem informowany jest również sanepid. Służby sanitarne niezależnie od wyciągniętych konsekwencji przez stróżów prawa, mają możliwość nałożenia kary w wysokości do 30 tys. złotych.

Pamiętajmy, że wprowadzone ograniczenia mają działać nie przeciwko, ale dla dobra mieszkańców. Podchodząc lekceważąco do wprowadzonych obostrzeń narażasz siebie i innych na utratę zdrowia, a nawet życia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE