Przed nami 102. rocznica powrotu Grudziądza do macierzy [PLAN OBCHODÓW]

2022-01-21 11:10
macierz grudziadz
Autor: Nadesłane/Urząd Miejski w Grudziądzu W tym roku przypada 102. rocznica powrotu Grudziądza do macierzy

W najbliższą niedzielę przypada 102. rocznica powrotu Grudziądza w granice Rzeczypospolitej. Z tej okazji odbędą się uroczyste obchody. Poniżej przedstawiamy szczegółowy plan obchodów.

Program uroczystości związanych ze 102. rocznicą powrotu Grudziądza do Polski zapowiada się dość intensywnie. W planie znalazło się znacznie więcej atrakcji niż chociażby przed rokiem.

Program:
  • godz. 9.40 Plac Niepodległości Złożenie kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego
  • godz. 10.00 Bazylika pw. św. Mikołaja Msza św. w intencji Miasta z asystą honorową Wojska Polskiego
  • godz. 11.00 Rynek Występ patriotyczny młodzieży z IV LO w Grudziądzu
  • godz. 11.15 Rynek Uroczystość patriotyczna z ceremoniałem wojskowym pod pomnikiem Żołnierza Polskiego. Odsłonięcie wystawy plenerowej „Żyją, póki pamiętamy”
  • godz. 13.00 Fort Wielka Księża Góra Bezpłatne zwiedzanie Fortu z przewodnikiem. Wejścia o godz. 13.00 i 14.30 (zapisy telefonicznie pod nr 56 46 123 18)

Na zakończenie tegorocznych obchodów zaplanowano koncert "Karnawału Czar" w Gmachu Głównym grudziądzkiego muzeum. Początek o godzinie 18. Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie Muzeum od 18 stycznia.

plakat obchody grudziadz
Autor: Nadesłane/Urząd Miejski w Grudziądzu Program tegorocznych obchodów

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Anita i Pola nie mogą grać w M jak miłość. Melania Grzesiewicz ujawnia koszmar pracy na planie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE