prezydent grudziadza

i

Autor: Radio ESKA Na zdjęciu prezydent Grudziądza, Maciej Glamowski

Prezydent Grudziądza z absolutorium za 2021 rok. Decyzja radnych nie była jednomyślna

2022-06-23 0:51

Jest absolutorium, ale bez jednomyślnej decyzji. Prezydentowi Grudziądza pozytywną opinię za pracę na rzecz miasta za 2021 roku wystawiło 14 radnych. Pozostała szóstka zagłosowała przeciwko.

Wśród radnych, którzy byli przeciwni udzieleniu absolutorium znaleźli się członkowie Prawa i Sprawiedliwości oraz radny niezrzeszony, Arkadiusz Goszka.

Nie oceniamy tylko tego, czy zgadzają się zapisy w uchwale, czy sprawozdanie odzwierciedla przepisy prawa, ale politykę, którą pan prezydent realizował przez cały rok 2021. Negatywnie oceniamy politykę pana prezydenta, działania, które podejmował w 2021 roku - mówi radny Arkadiusz Goszka.

W moim klubie nie ma zgody na to, żeby prezydentowi udzielić absolutorium za wykonanie chociażby budżetu. Jeżeli chodzi o podliczenie różnych słupków, liczb to, oczywiście, wszystko się zgadza, bo nie może się nie zgadzać, jednak co do sposobu zarządzania miastem, mamy oczywiście wiele zastrzeżeń - dodaje radny Sławomir Szymański z Prawa i Sprawiedliwości.

Za udzieleniem absolutorium prezydentowi Maciejowi Glamowskiego głosowali za to radni Sojuszu Obywatelski Grudziądz i Koalicji Obywatelskiej.

Uważam, że prezydent zdecydowanie dał radę. W tych trudnych czasach naprawdę sporo się u nas dzieje. Są inwestycje, działania, czy imprezy dla mieszkańców - twierdzi radny Grzegorz Miedzianowski z Sojuszu Obywatelski Grudziądz.

Konsekwentnie odbudowujemy wiarygodność finansową miasta. Myślę, że to się udaje, mamy pozytywne wszystkie opinie Regionalnej Izby Obrachunkowej, ale co jest bardzo ważne, jesteśmy teraz partnerem w rozmowach z instytucjami finansowymi. Dziękuję wszystkim mieszkańcom i radnym - powiedział tuż po głosowaniu prezydent Maciej Glamowski.

Wcześniej radni udzielili włodarzowi miasta wotum zaufania i dyskutowali nad Raportem Miasta za 2021 rok.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Mąż i ojciec podpalił dom swojej rodziny
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE