Prace konserwatorskie na miejskich murach. Trzy oferty mieszczą się w budżecie

2022-05-06 14:42
mury miejskie
Autor: Nadesłane/Urząd Miejski w Grudziądzu Do przetargu stanęły cztery firmy

Zabytkowe mury miejskie zostaną zrewitalizowane. W ostatnich dniach prowadzony był przetarg na prace konserwatorskie. Stanęły do niego cztery firmy. Trzy z nich zmieściły się w zaplanowanym przez ratusz budżecie.

To będzie drugie podejście do rewitalizacji murów miejskich. W grudziądzkim ratuszu zakończono właśnie postępowanie przetargowe na prace konserwatorskie. Przed rokiem inwestycję wstrzymał Wojewódzki Konserwator Zabytków.

Myśmy przewidywali budżet ok. 670 tysięcy złotych. Trzy oferty mieszczą się w tym budżecie. Najniższa opiewa na 607 tysięcy złotych. Procedury wyłaniające wykonawcę nie powinny potrwać zbyt długo. Wszystko zależy od tego, czy pozostali oferenci odwołają się od wyników postępowania - mówi prezydent Maciej Glamowski.

Prace konserwatorskie wykonane zostaną przy południowo-wschodnim fragmencie murów. Ich zakres obejmie także wodną wieżyczkę, która jak się okazuje może mieć historyczne znaczenie.

Myślę, że ważne będzie wyeksponowanie tej wieżyczki, którą jak się mówi być może projektował sam Mikołaj Kopernik. W tym roku obchodzimy w Grudziądzu rok Kopernikowski, więc warto o tym przypominać - dodaje włodarz miasta.

Mury, na których będą prowadzone prace konserwatorskie pochodzą z XIV wieku.​

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sedno Sprawy - Piotr Muller
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE