Policjanci z Grudziądza zatrzymali pijaną kobietę. Wyprzedzała na zakazie

2022-09-27 11:57
policja grudziadz
Autor: Pixabay W trakcie kontroli okazało się, że kobieta ma 0,5 promila alkoholu we krwi

Policjanci z grupy SPEED zatrzymali 25-letnią mieszkankę powiatu chełmińskiego. W oku policyjnego wideorejestratora wyprzedzała na zakazie. W trakcie kontroli okazało się, że jest nietrzeźwa.

Funkcjonariusze grudziądzkiej grupy SPEED patrolowali drogę krajową nr 55. W trakcie odbywania służby zauważyli osobową mazdę, której kierująca rozpoczęła manewr wyprzedzania innego pojazdu na odcinku drogi gdzie było to zakazane.

W trakcie kontroli od kierującej wyczuli woń alkoholu. Badanie na jego zawartość w organizmie wykazało ponad 0.5 promila - mówi Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

W związku z wyprzedzaniem na zakazie policjanci ukarali kierującą mandatem karnym w kwocie 1000 zł oraz 15 pkt. karnych. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności - dodaje policjant.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Express Biedrzyckiej - Śmiszek: wydaje mi się, że Kaczyński wyznaje zasadę "nieważne kto głosuje, ważne kto liczy głosy"
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE