Policjanci z Grudziądza sprawdzali czy w trakcie jazdy rozmawiamy przez telefon

2023-01-23 18:33
policja grudziadz
Autor: Radio Eska Policjanci z Grudziądza w trakcie kontroli

Policjanci z grudziądzkiej drogówki przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „Telefony”. Miały one na celu egzekwowanie od kierujących przepisów związanych z używaniem telefonów w czasie kierowania pojazdem.

Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego z grudziądzkiej jednostki policji przeprowadzili działania „Telefony”. Zwracali uwagę uczestnikom ruchu, że rozmowa przez telefon w czasie jazdy obniża wyraźnie zdolność prawidłowego prowadzenia pojazdu.

W takiej sytuacji bardzo często dochodzi do zdarzeń drogowych związanych np. z niezachowaniem bezpiecznej odległości między pojazdami - mówi Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

W trakcie działań policjanci ujawnili 30 wykroczeń w ruchu drogowym.

Aż 7 z nich było związanych z korzystaniem z telefonu w trakcie jazdy - dodaje policjant.

Wykroczenie to jest zagrożone grzywną w wysokości 500 zł oraz 12 punktami karnymi.

FILM NAGRANY PRZEZ POLICJĘ W GRUDZIĄDZU

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE