Olimpia Grudziądz wygrana Błękitni

Autor: Olimpia Grudziądz Piłkarze grudziądzkiej Olimpii ponownie zostali liderem w III lidze

Olimpia wygrywa w Stargardzie i znów zostaje liderem w tabeli

2021-09-25 15:26

Piłkarze grudziądzkiej Olimpii po zeszłotygodniowej porażce z rezerwami Pogoni znów wrócili do wygrywania. "Biało-zieloni" ograli na wyjeździe Błękitnych Stargard aż 3:0 i wrócili na fotel lidera trzecioligowych rozgrywek.

Strzelanie w Stargardzie rozpoczął najskuteczniejszy zawodnik Olimpii, Jakub Bojas. Dla 30-letniego snajpera to 9 trafienie w tym sezonie.

Jeszcze przed przerwą podopieczni trenera Marcina Płuski zdołali podwyższyć wynik spotkania. Do siatki gospodarzy trafił tym razem środkowy obrońca, Krzysztof Wicki.

Po zmianie stron grudziądzanie poszli za ciosem. Ledwie pięć minut po wznowieniu gry golkipera Błękitnych po raz drugi w tym meczu pokonał Krzysztof Wicki. Dla 31-letniego defensora to czwarta bramka w tym sezonie.

"Biało-zieloni" spotkanie musieli kończyć w osłabieniu. Na dwie minuty przed końcem pojedynku czerwoną kartkę obejrzał Tomasz Kaczmarek.

Ostatecznie zespół prowadzony przez Marcina Płuskę zwyciężył w Stargardzie 3:0 i ponownie awansował na fotel lidera (wczoraj Kotwica Kołobrzeg straciła punkty).

Czas na puchar

Przed Olimpią Grudziądz powrót do starcia w Pucharze Polski. W ramach 1/32 finału "Biało-zieloni" zmierzą się z ekstraklasową Wartą Poznań. To spotkanie już 29 września (środa) o godzinie 16 na Stadionie Centralnym.

Do rozgrywek ligowych Olimpia powróci z kolei w najbliższy weekend. 3 października - również przy Piłsudskiego 14 - kolejne derby. Tym razem grudziądzanie zmierzą się z toruńską Elaną.