Nietypowe rozpoczęcie roku szkolnego

2020-08-27 12:39 Łukasz Piekarski
Nietypowe rozpoczęcie roku szkolnego
Autor: Łukasz Piekarski Ostatnie przygotowania do rozpoczęcia nowego roku szkolnego

Z podziałem na roczniki i klasy. Wszystko po to, by już od pierwszego dnia zachować dystans i nie organizować zgromadzeń.

Wyjątkiem w szkołach średnich mają być klasy pierwsze. Pozostali powitanie zostaną w swoich klasach.

Pozostałe klasy przyjdą na inną godzinę i trafią od razu do swoich sal lekcyjnych. Tam spotkają się z wychowawcą, dostaną plan lekcji i dopełnią resztę formalności. Liczymy, że te obostrzenia pozwolą nam z dużym bezpieczeństwem wejść w nowym rok szkolny - mówi Rafał Szweda, dyrektor Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich.

Nowa rzeczywistość skłoniła szefów szkół do wspólnego działania nad poprawą bezpieczeństwa uczniów w szkołach. W ten sposób wypracowywane są jednolite rozwiązania.

Wymiana doświadczeń to najpiękniejsza rzecz jaka może być. Stworzyliśmy taką grupę ze wszystkimi dyrektorami. Spotykamy się i dzielimy własnymi spostrzeżeniami - twierdzi Małgorzata Tomaszewska, dyrektorka II LO w Grudziądzu.

Przygotowania do rozpoczęcia roku szkolnego w większości szkół z naszego miasta zdają się być na finiszu. Więcej o początku zmagań z kolejną kampanią edukacyjną usłyszycie już w przyszłym tygodniu na antenie Eski.