mks grudziadz porazka

Autor: Aleksander Pych Grudziądzanie wciąż zajmują ostatnie miejsce w Lidze Centralnej

Kolejna porażka MKS-u. Lider za silny dla grudziądzan

2022-05-08 13:23

Wysoka przegrana szczypiornistów MKS-u Grudziądz stała się faktem. W 24. kolejce Ligi Centralnej zespół trenera Sylwestra Ziółkowskiego przegrał we własnej hali z liderem rozgrywek, Ostrovią Ostrów Wlk. aż 21:36.

O tym, że faworytem tego spotkania byli ostrowianie przekonaliśmy się już w pierwszej połowie. Grudziądzanie po 30' minutach przegrywali na własnym parkiecie z Ostrovią 10:21.

Po zmianie stron przyjezdni wcale nie odpuścili tempa i jeszcze powiększyli swoją przewagę. Ostatecznie lider tabeli Ligi Centralnej z Ostrowa Wlk. wygrał w Grudziądzu 36:21.

Najskuteczniejszymi zawodnikami w talii trenera Ziółkowskiego byli Paweł Maliński oraz Damian Nowak, którzy zdobyli po cztery bramki. Sama porażka nie poprawiła bardzo trudnej sytuacji MKS-u w tabeli Ligi Centralnej. Grudziądzanie nadal zajmują ostatnie miejsce i na dwa mecze przed końcem sezonu tracą dwa oczka do przedostatniej Miedzi Legnica.

Kolejne spotkanie podopieczni trenera Ziółkowskiego ponownie rozegrają przed własną publicznością. W przyszłą sobotę (14 maja) o godzinie 17 zmierzą się z GKS-em Żukowo, z którym przed laty na drugoligowych parkietach toczyli bardzo emocjonujące boje o zwycięstwo.