Grudziądz. Policjanci sprawdzali czy nie jeździmy za szybko. Posypały się wysokie mandaty

2022-11-25 16:55
policja grudziadz
Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Policjanci z Grudziądza po raz kolejny przeprowadzili akcję "Prędkość"

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądz po raz kolejny przeprowadzili drogową akcję pod kryptonimem "Prędkość". Mundurowi sprawdzali czy nie jeździmy za szybko na drogach w mieście i powiecie.

W jakim celu cyklicznie organizowana jest akcja "Prędkość"? Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

Głównym zadaniem policjantów uczestniczących w działaniach było ujawnienie i dyscyplinowanie kierowców, którzy dopuszczają się przekroczeń prędkości. Mundurowi pojawili się w miejscach najbardziej zagrożonych skutkami zdarzeń drogowych

Skontrolowano 87 pojazdów. W 62 przypadkach kierujący dopuścili się zbyt szybkiej jazdy - relacjonuje Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

Jeden z przypadków miał miejsce na ul. Waryńskiego w Grudziądzu. Do kontroli zatrzymano 31-letniego kierowcę mazdy.

Mężczyzna przekroczył prędkość o 24 km/h. Policjanci ustalili, że nie posiadał on prawa jazdy, gdyż 11 listopada stracił je za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h - tłumaczy Kowalczyk.

W związku z kierowaniem pojazdem w trakcie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów zakaz ten został przedłużony automatycznie o kolejne 3 miesiące. Dodatkowo niezdyscyplinowany kierowca odpowie za jazdę bez uprawnień i przekroczenie prędkości przed miejscowym sądem.

Apelujemy o rozważną i bezpieczną jazdę z prędkościami dostosowanymi do warunków ruchu. Nadmierna prędkość to jedna z trzech głównych przyczyn wypadków drogowych obok nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu i nieprawidłowego wyprzedzania - kończy Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Policjanci z Piątku wymierzali sprawiedliwość na własną rękę
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE