Dodatkowy zasiłek opiekuńczy dostępny ponownie

2020-11-10 21:26
Dodatkowy zasiłek opiekuńczy dostępny ponownie
Autor: ZUS

Grudziądzanie, którzy nie mogą realizować się zawodowo, by w pełni opiekować się swoimi pociechami, mogą liczyć na wsparcie finansowe. Od poniedziałku ponownie, jest szansa by złożyć wniosek o dodatkowy zasiłek opiekuńczy.

Do 29 listopada ponownie przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Można się o niego starać w kilku przypadkach m.in. w razie zamknięcia z powodu COVID-19 żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły lub innej placówki, do której uczęszcza dziecko. Zasiłek przysługuje również w przypadku, gdy te placówki nie są w stanie zapewnić opieki z powodu ich ograniczonego funkcjonowania w czasie trwania COVID-19. Chodzi np. o sytuację, gdy część dzieci uczy się stacjonarnie, a część zdalnie. Zasiłku nie dostaną natomiast osoby, które pomimo otwarcia placówki podejmą decyzję o pozostawieniu dziecka w domu.

Zasiłek obowiązuje również w momencie, kiedy rodzic nie ma możliwości zatrudnienia niani z powodu COVID-19. Do zasiłku uprawnieni są również rodzice lub opiekunowie osób niepełnosprawnych, które osiągnęły pełnoletność i nie mają możliwości uczęszczania do placówek z powodu pandemii.

Premier o pomocy dla firm w czasach koronawirusa
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE