Czy ścieżka na moście w Grudziądzu będzie szersza? Poseł Tomasz Szymański ma odpowiedź z ministerstwa

2022-12-23 14:25
posel szymanski
Autor: Nadesłane Poseł Tomasz Szymański

Trwa walka o szerokość ścieżki rowerowej na grudziądzkim moście. O jej poszerzenie zabiega m.in. lokalny poseł Tomasz Szymański. Napisał w tej sprawie interpelację do ministra infrastruktury.

Przypomnijmy, obecnie ścieżka pieszo-rowerowa na moście ma 1,7 metra szerokości. Po zaplanowanym remoncie grudziądzkiego mostu - ma mieć 2,5 metra. Według posła Tomasza Szymańskiego - to zdecydowanie za mało.

Powinniśmy przyjąć podobne założenia, które są w Toruniu i poszerzyć ten ciąg na moście do czterech metrów - mówi grudziądzki parlamentarzysta.

W grudniu poseł Szymański otrzymał odpowiedź z Ministerstwa Infrastruktury w sprawie propozycji wspomnianego poszerzenia ścieżki na moście. Okazuje się, że najprawdopodobniej do takiego zabiegu nie dojdzie.

Dowiedziałem się, że według badań, które były przeprowadzone na przełomie roku 2020 i 2021 średni - dobowy ruch rowerowy na moście w Grudziądzu to jedna osoba. Nie muszę przypominać mieszkańcom naszego miasta, że to nieprawda - dodaje poseł Szymański.

Dodatkowo, badania prowadzone były w dobie pandemii. Obowiązywało wówczas wiele zakazów, szczególnie jeśli chodzi o poruszanie się.

To był czas zakazu wstępu do lasów. Mieliśmy bardzo duże problemy z przemieszczaniem się. Jeżeli ktoś wtedy badał przepustowość mostu, to wyciągał absurdalne wnioski, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością - informuje parlamentarzysta z Grudziądza.

Co zaplanowano w ramach remontu grudziądzkiego mostu?

Prace obejmą:
  • zamontowanie nowej balustrady.
  • rozbiórkę obecnego chodnika,
  • rozbudowę stalowej konstrukcji wsporników,
  • wykonanie nowej płyty żelbetowej chodnika,
  • wykonanie nowej nawierzchni.

Łączna wartość tej inwestycji to ponad 14 mln zł. PKP zapewnia, że ma finansowanie na wszystkie prace.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Koncert Kaja Gniecioszek Gwiazdkowe Marzenie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE