Zimna woda zdrowia doda. Gdzie morsować w okolicach Gorzowa?

2022-12-29 11:58
gorzów morsy kłodawa 1
Autor: Klub Morsów Eskimo/facebook.com Morsowanie w Kłodawie odbywa się trzy razy w tygodniu.

O zdrowie trzeba dbać o każdej porze roku. Zimą świetną opcją jest morsowanie. Skorzystać mogą wszyscy, dorośli ale także młodzież, sportowcy czy amatorzy. Wokół miasta jezior nie brakuje, a i powstały też grupy morsów.

​Macie trochę wolnego czasu? Przyłączcie się do morsów. Pod Gorzowem chętni znajdą dwie grupy, które zażywają lodowatych, zdrowych kąpieli.

Gdzie i o której morsowanie?

Nad jeziorem Glinik grupa morsuje w czwartki o godz. 18, czyli gdy już zapadnie zmrok, w sobotę o godz. 15 oraz w niedzielę w południe. Oczywiście indywidualnych morsów też można spotkać o innych porach dnia. Na miłośników kąpieli czeka także Klub Morsów Eskimo w Kłodawie. Nie trzeba się zapisywać, tylko przyjść. Trzy terminy do wyboru- środy o 18, soboty o godz. 14.30 oraz niedziele o godz. 11.30. Morsowanie także nieco dalej w Pszczewie - w środy o godz. 18 oraz w soboty i w niedzielę o godz. 10.

gorzów morsy kłodawa 2
Autor: Klub Morsów Eskimo/facebook.com Morsy w środowe wieczory.

Co daje morsowanie?

Morsowanie to forma rekreacji, polegająca na krótkotrwałym zanurzaniu się w wodzie w niskich temperaturach, poniżej 5 stopni Celsjusza. Zimowe kąpiele hartują ciało i zwiększają tolerancję zimna, poprawiają wydolność fizyczną, wzmacniają układ odpornościowy, chronią przed szkodliwym działaniem wolnych rodników czy przyspieszają regenerację po wysiłku. Powodują także, że w ogóle czujemy się lepiej.

Niedzielne morsowanie pod Bydgoszczą

QUIZ. TO wydarzyło się w 2022 roku. Myślisz, że będzie łatwo? Pomyśl jeszcze raz!

Pytanie 1 z 15
Niewątpliwie największym (i zarazem najgorszym) wydarzeniem mijającego roku była bandycka napaść Rosji na Ukrainę. Dziś mamy...
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE