Zamość nadal nie odczarowany. Stal Gorzów nieznacznie przegrywa

2022-11-28 9:18

W sobotę odbyła się 9. kolejka centralnej 1 ligi piłkarzy ręcznych. Gorzowianie pojechali do oddalonego od Gorzowa o 650 kilometrów Zamościa już dzień wcześniej. Niestety, nie udało się wygrać. Budnex Stal przegrała z miejscową KPR Padwą 18:21.

Zamość po raz kolejny nie okazał się gościnny dla naszych szczypiornistów. Gospodarze od początku spotkania nadawali ton rywalizacji i w 13 minucie wygrywała już 8:2. W gorzowskiej drużynie zawodziła skuteczność w ataku, bo obrona spisywała się znakomicie. Krzysztof Nowicki w bramce dwoił się i troił, ale na nic to się zdało.

Gorzowianie przycisnęli w końcówce pierwszej połowy i do szatni schodzili z trzema bramkami straty. Druga połowa wygladała już zupełnie inaczej, ale miejscowa Padwa kontrolowała przebieg spotkania. W gorzowskiej ekipie cały czas zawodziła skuteczność i to była główna przyczyna porażki Budnex Stali w Zamościu.

Najwięcej bramek dla gorzowian rzucił Mateusz Stupiński (7). Po stronie gospodarzy po pięć rzuciła dwójka Fugiel, Puszkarski.

Budnex Stal w 10. kolejce podejmie na własnym parkiecie KPR Autoinwest Żukowo. Mecz odbędzie się 3 grudnia o 17: 00 w hali przy ul. Szarych Szeregów.