elka

i

Autor: Mateusz Jamroz

Za egzamin na prawo jazdy zapłacimy więcej! Ile będzie kosztował w 2023 roku?

2023-01-03 12:46

Jesteśmy już przyzwyczajeni, że z Nowym Rokiem praktycznie wszystkie ceny idą do góry. Nie inaczej jest w przypadku egzaminów na prawo jazdy w Polsce, które akurat od wielu lat nie ulegały zmianie.

Teraz to się zmieni. W sieci pojawił się nowy cennik dla kursantów, który obowiązuje od 1 stycznia. Jest jednak jedno "ale". O co chodzi?

Cena za egzamin państwowy na prawo jazdy w województwie Lubuskim. Cena za egzamin na prawo jazdy w Lubuskim 2023.

Od nowego roku zmienią się ceny za egzamin teoretyczny i praktyczny. Za ten pierwszy zapłacimy 50 zł a za praktyczny od 200 (kategoria: AM, A1, A2, A, B1, B, C1, D1 lub T do 250 zł (kategoria: B+E, C1+E, C, C+E, D, D+E, D1+E). W poprzednich latach za popularną teorię płaciliśmy 30zł, a za praktykę 140 zł.

Tym przysłowiowym "haczykiem", o którym wspomnieliśmy jest to, że cennik zmienił się na razie tylko w niektórych częściach Polski. Przez styczeń w Lubuskim za egzaminy zapłacimy jeszcze według starego cennika.

- Uprzejmie informujemy, że w WORD w Gorzowie Wlkp. opłaty pobierane są w dotychczasowej wysokości, zgodnej z rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 16 stycznia 2013 r. w sprawie wysokości opłat za przeprowadzenie egzaminu państwowego oraz stawek wynagrodzenia związanych z uzyskiwaniem uprawnień przez egzaminatorów - czytamy na stronie WORD-u w Gorzowie.

- Informacja o wysokości nowych opłat za egzaminy oraz o terminie ich wprowadzenia zostanie opublikowana na stronie Ośrodka niezwłocznie po podjęciu stosownej uchwały przez Sejmik Województwa Lubuskiego

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE