Z donic do gruntu. Z centrum miasta zniknęły drzewa. Zobaczcie zdjęcia

2022-11-26 11:28

Z betonowych donic trafią do specjalnego wyznaczonego obszaru zieleni znajdującego się przy ulicy Kostrzyńskiej w Gorzowie. Mowa tu o 30 drzewach, które do tej pory znajdowały się w doniczkach w centrum miasta. Przesadzanie drzew rozpoczęło się w sobotę, 26 listopada.

Akcja przesadzania drzew do gruntu to odzew na krytyczne głosy ze strony mieszkańców, którym nie do końca podobał się pomysł "zamykania" drzew w betonowych donicach. Gorzowski magistrat szybko zareagował i ruszył do działania.

- Klony tatarskie będą teraz rosły w nowo założonym obszarze zieleni w pobliżu pętli tramwajowej na ulicy Kostrzyńskiej. Drzewa przesadzi specjalistyczna firma, która w ostatnim czasie, zajmuje się sadzeniem nowych drzew w Gorzowie – mówił Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Zobaczcie galerię zdjęć z akcji przesadzania drzew, która rozpoczęła się w sobotni poranek w centrum Gorzowa.

Donice, w których rosły drzewa wypełnione zostaną świątecznymi dekoracjami. Wykonane one zostaną z gałązek świerkowych, jodłowych i sosnowych oraz derenia w odcieniach czerwieni. Dekorowanie miasta rozpocznie się z początkiem grudnia.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE