Wiózł skradzione opony z Niemiec do Polski warte ponad 100 tysięcy złotych! Został zatrzymany. Co grozi kierowcy?

2023-01-18 12:17
Wiózł skradzione opony z Niemiec do Polski. Kierowca został zatrzymany
Autor: Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

To nie był szczęśliwy dzień dla jednego z kierowców, który jechał z Niemiec w kierunku naszego kraju. Polak został zatrzymany przez funkcjonariuszy z polsko-niemieckiej placówki straży granicznej w Świecku do rutynowej kontroli.

Cała akcja miała miejsce na autostradzie BAB 12 w kierunku Polski. Funkcjonariusze wytypowali do kontroli auto dostawcze na polskich numerach rejestracyjnych. Za kierownicą siedział 42-letni obywatel Polski.

Wiózł skradzione opony wraz z felgami. Jaka była wartość łupu?

Podczas przeglądania części ładunkowej kontrolowanego pojazdu funkcjonariusze ujawnili 29 nowych kompletów felg wraz z oponami do takich aut jak Nissan, Infiniti oraz Renault.

- W trakcie dokonywanych sprawdzeń funkcjonariusze otrzymali informację od policjantów z Magdeburga, że felgi wraz oponami zostały skradzione z kontenerów magazynowych serwisu samochodowego. Z uwagi na to 42-latek został zatrzymany. Wartość zatrzymanych kół została określona na kwotę 30 tysięcy euro - czytamy w komunikacie nadodrzańskiej straży granicznej.

Dalsze czynności w tej sprawie, z uwagi na miejsce zatrzymania, prowadzi niemiecka policja.

Sonda
Czy byłeś/aś kiedykolwiek świadkiem kradzieży?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE