Więcej młodych lekarzy zostaje w Lubuskiem. Skąd taka zmiana?

2022-12-02 17:05
gorzów młodzi lekarze 1
Autor: pxhere.com zdjęcie ilustracyjne

Kierunek lekarski ukończyły już dwa roczniki. Z kolei w Gorzowie studenci także kształcą się na kierunkach medycznych. Wiele wskazuje na to, że przyszłość i zdrowie lubuskich pacjentów będzie w odpowiednich rękach.

Jak przekazuje marszałek lubuski- około 40 procent młodych lekarzy zostało w regionalnych szpitalach, robią specjalizacje. Ograniczeniem jest liczba miejsc rezydenckich, na które zgodę wydaje minister zdrowia.

Według danych urzędu w 2019 roku było 20-tu lekarzy na 10 tysięcy mieszkańców, a w ubiegłym roku prawie 22. Przybywają, choć jeszcze by się przydały, miejsca stażowe np. w Szpitalu Uniwersyteckim jest ich około 40, a dwa lata temu było ich zaledwie 15. W Gorzowie na AJP uruchomiono pielęgniarstwo i położnictwo a także ratownictwo, które są oblegane.

gorzów młodzi lekarze 1
Autor: facebook.com/ajpgorzów Czy studenci ratownictwa na AJP zostaną w Gorzowie?

Lubuskie szpitale mają coraz lepszy sprzęt, który też ma ogromne znaczenie. By zatrzymać młodych medyków marszałek oferuje im stypendia. Aktualnie korzysta z nich 27 lekarzy i 43 pielęgniarki.

Poradnik Zdrowie: Gadaj Zdrów, odc. 11 Autyzm

Czy starsze osoby są zagrożeniem dla ruchu

Pytanie 1 z 1
Czy starsze osoby są zagrożeniem dla ruchu na ulicach?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE