Słubice: Na zakupy z mamą i... koronawirusem

2021-03-26 14:08
zatrzymana 51 latka
Autor: foto. lubuska policja

To mogą być najdroższe zakupy w życiu​ 51-letniej mieszkanki Słubic. Kobieta choć przebywa w izolacji, bo wykryto u nie Coronavirusa, odwiedzała sklepy. Teraz będzie musiała odpowiedzieć za spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego i liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi i finansowymi.

Dyżurny na miejsce natychmiast wysłał patrol policji. Z przekazanych informacji wynikało, że kobieta wychodzi z mieszkania, a nie powinna, bo przebywa na kwarantannie. Do tego 51-latka jeździła na zakupy zabierając ze sobą towarzyszkę… swoją mamę. Kobieta została zatrzymana przez policjantów ubranych w kombinezony i trafiła do policyjnego aresztu do wyjaśnienia. Przyznała się do winy, a o sprawie wie już powiatowy sanepid, który w takiej sytuacji może ukarać 51-latkę karą grzywny do 30 tysięcy złotych.

Policjanci ustalają też czy kobieta swoim zachowaniem nie sprowadziła niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób, powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat więzienia.

Z jakiego języka pochodzi to słowo? Komplet punktów to marzenie! Z pewnością się pomylisz

Pytanie 1 z 7
Jaki to język? Blümerant
dr Łukasz Jankowski: Rząd nie dzieli się wiedzą o pandemii [Super Raport]
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE