Słubice: Chcieli ukraść kobiecie torebkę pełną pieniędzy. Miała je wpłacić do bankomatu!

2021-02-19 13:28
słubice napaść bankomat 1
Autor: materiały Lubuska Policja Kobiecie próbowano wyrwać torebkę.

Czterech napastników zostało ujętych, jednego zatrzymał świadek zdarzenia. Jego rola była bardzo istotna. Mężczyznom grozi do 8 lat więzienia. Do zajścia doszło na początku lutego przy jednym z słubickich bankomatów.

Przechodzień zauważył jak dwóch mężczyzn szarpie kobietę i próbuje wyrwać jej torebkę. Pokrzywdzona krzyczała i wołała o pomoc- to spłoszyło napastników, rozdzielili się i każdy pobiegł w inną stronę. Świadek zdarzenia ruszył w pościg za jednym z podejrzanych i dogonił go po kilkuset metrach. Na miejscu pojawił się wezwany patrol, który przejął 31-latka.

Mundurowi po kilku godzinach odnaleźli dwóch kolejnych napastników w wieku 37 i 26 lat. Do ich dołączył jeszcze 32-latek, którego ujęto po kilku dniach. Wszyscy usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży zuchwałej i przyznali się do niej. O ich losie zadecyduje sąd.

gorzów policja kajdanki
Autor: materiały Lubuska Policja zdjęcie ilustracyjne

Postawa świadka- jak podkreśla policja- zasługuje na słowa uznania.Podejrzani są mieszkańcami województwa lubuskiego. Trzech z nich było notowanych i będą odpowiadać w recydywie. Dodatkowo 37-latek był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Przewoził poszukiwanego pasażera w bagażniku

QUIZ: Czy znasz tabliczkę mnożenia? Sprawdź!

Pytanie 1 z 15
2x6 to:
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE