Skwierzyna: Jest finał w głośnej sprawie. Tadeusz M. skazany na trzy lata więzienia!

2021-02-16 12:08
Tadeusz M. pół roku spędził w areszcie.
Autor: Lubuska Policja Tadeusz M. pół roku spędził w areszcie.

Trzy lata więzienia dla Tadeusza M. ze Skwierzyny za zbezczeszczenie zwłok swojej konkubiny. W poniedziałek (15.02) zapadł wyrok w głośnej sprawie. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle mężczyzna trafi za kratki bo zaginął.

Na 69-latku poza najpoważniejszym zarzutem zbezczeszczenia zwłok ciążyły jeszcze trzy inne - nieudzielenia pomocy i wyłudzenia posiłków z pomocy społecznej oraz świadczenia emerytalnego Józefy K. - Mężczyzna został uznany winnym wszystkich z czynów - mówi Lidia Wieliczuk, rzecznik Sądu Okręgowego w Gorzowie.

Mężczyzna dodatkowo ma naprawić szkody wobec ZUS-u i OPS-u w Skwierzynie na łączną kwotę tysiąca złotych. Na razie nie wiadomo, kiedy Tadeusz M. trafi do więzienia. Od listopada ubiegłego roku jest poszukiwany przez policję. Wkrótce wystawiony zostanie nakaz stawienia się w zakładzie karnym. Jeżeli to okaże się nieskuteczne, to wydany zostanie list gończy.

Przypomnijmy- do bulwersującego odkrycia doszło w styczniu ubiegłego roku. W Skwierzynie w przydomowej komórce znaleziono części ciała 64-latki. Kobieta zmarła z naturalnych przyczyn, ale jej konkubent, by nie stracić świadczeń poćwiartował ją i ukrył.

Szczecin: Setki kormoranów na Odrze skutej lodem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE