Siostry zakonne w Gorzowie przyjmą ukraińskie kobiety z dziećmi. Trwa zbiórka

2022-03-01 16:54
gorzów zbiórka ukraina nova
Autor: materiały Nova Park Gorzów Zbiórka w Nova Park na Zawarciu.

Gorzów reaguje na potrzeby i we wtorek (1.03) rozpoczął zbieranie potrzebnych rzeczy. Akcję zorganizował zarząd galerii handlowej Nova Park na Zawarciu. Mieszkańcy mogą włączyć się w pomoc. Jak to zrobić?

W tym tygodniu do zakonu sióstr przy Warszawskiej, przy czerwonym kościele, mają trafić kobiety z dziećmi. Przede wszystkim potrzebne są: środki czystości- żele, szampony, pieluchy w różnych rozmiarach, nawilżane chusteczki, papier toaletowy, proszek do prania. Przynosić można także ręczniki, koce i śpiwory. Przydadzą się również zabawki, soki i ciastka dla dzieci.

gorzów siostry zakonne
Autor: google.maps Uchodźcy znajdą schronienie pod dach zakonu w Gorzowie.

Wszystkie te rzeczy przyjmuje punkt w Nova Park, na parterze, koło mBanku. Działa on od poniedziałku do soboty w godz. od 10 do 19. Gorzowianie już pokazali, że mają otwarte serca i zapełniają zbiórki dla uchodźców z Ukrainy.

Prawdopodobnie starsze ukraińskie dzieci podczas pobytu u sióstr, będą chodzić do pobliskiej szkoły SP nr 17. Zatem przydadzą się przybory szkolne.

Charytatywny Live prezenterów Radia ESKA!

QUIZ: Wojny w XX wieku

Pytanie 1 z 10
Po wypowiedzeniu wojny Serbii w 1914 r. , powiedział: „Monarchia idzie na dno, ale przynajmniej z honorem”.
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE