Schody Donikąd w ramach PPP według pomysłów poznańskich studentów

2021-07-15 13:07
Gorzów: Schody Donikąd
Autor: SG Czy tak wyglądać będą Schody Donikąd? Jedna z propozycji poznańskich studentów.

Studenci Politechniki Poznańskiej zajęli się schodami i obszarem wokół nich. Ich pomysły miasto chce wykorzystać w rozmowach z firmami, które będą chciały wejść w partnerstwo publiczno-prywatne. Magistrat chce przebudować obszar schodów w ramach PPP.

Tarasy widokowe, windy, kolejki szynowo-linowe, tak Schody Donikąd widzą studenci z Poznania. ​Gorzowski magistrat przedstawił wyniki konkursy zorganizowanego wspólnie z Politechniką Poznańską. Studenci mieli zaproponować przebudowę Schodów Donikąd i zagospodarowanie terenu wokół nich.

Pomysły były różnorakie: wieża z windą, którą wjeżdżałoby się na taras widokowy, kolejka szynowo-linowa, która dowozi mieszkańców na szczyt wzgórza. Oczywiście same schody także projektowano. Do tego fontanny, miejsca wypoczynku i rekreacji. Rozwiązania zaproponowane przez studentów miasto chce wykorzystać w rozmowach z potencjalnymi inwestorami. Obszar ma być zagospodarowany w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.

Gorzów: Schody Donikąd
Autor: SG

Teren ma olbrzymi potencjał publiczny, ale też olbrzymi potencjał komercyjny. To są 4 hektary. Przeprowadzimy test rynkowy w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, to wstępne badanie zainteresowania partnera prywatnego realizacją realizacją przedsięwzięcia wspólnie z miastem - mówi Jacek Szymankiewicz, wiceprezydent Gorzowa.

Gorzów: Schody Donikąd
Autor: SG

Rozmowy z firmami, które chciałyby wejść do partnerstwa urzędnicy chcą przeprowadzić w tym roku. Kiedy zaczęłyby się prace, jak długo by trwały oraz ile kosztowały, nikt teraz nie jest w stanie określić.

QUIZ. Geograficzne rekordy świata. Nawet szkolna "szóstka" nie gwarantuje maksa

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się najwyższy wodospad na świecie?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE