Santok: Koncerty, walki wojów i degustacja wina już w sobotę

2022-06-08 13:49
dni grodu santok
Autor: FB Gmina Santok

Sobota (11.06) w Santoku pełna atrakcji. Największym zainteresowaniem w ramach Dni Grodu Santok cieszą się przeprawy przez Wartę na nocne zwiedzanie grodu.

Dla chętnych przygotowanych było 150 miejsc, sprawdzić ich dostępność i zapisać się można przez facebooka gminy. W grodzisku zobaczyć będzie można chociażby inscenizację historyczną. Start w przystani przy ulicy Wodnej.

#Goraca20 Radia ESKA – Numer 1. notowania z 3.06.2022

Mówi Ewa Pawlak dyrektor Muzeum Lubuskiego, która pomaga w organizacji wydarzenia:

Od godziny 20 będziemy przeprawiać się co godzinę promem na drugą stronę, czyli na grodzisko i tam czeka też wiele atrakcji, pokazów i oprowadzania z muzealnikami.

Odbędzie się 5 kursów, ostatni o północy. To jednak nie wszystko. Od 15 koncerty i wioska rzemiosł dawnych na promenadzie, równolegle w marinie będzie dostępna strefa chilloutu, a od 19 koncert muzyki dawnej przy wieży widokowej. Dla ubranych w stroje z epoki będzie konkurs. Będziemy do tego wracać.

Quiz o Polsce - sprawdź ile wiesz o swoim kraju

Pytanie 1 z 11
Godło Polski to...
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE