Są chętni na wywóz śmieci w Gorzowie, ale ceny za wysokie!

2021-08-24 16:21
gorzów śmieci plac 1
Autor: Fragles Kto będzie wywoził śmieci w nowym rozdaniu?

Związek Celowy Gmin MG 6 otworzył oferty (23.08), które wpłynęły od trzech firm. Każda złożyła propozycje do trzech sektorów, na które podzielony jest Gorzów i okoliczne miejscowości. Jakie padły stawki?

Aktualna umowa z wywoźnikami odpadów kończy się w lutym, ale w związku z 1,5 roczną pandemią kurczy się limit środków. Jak wyjaśnia Katarzyna Szczepańska, przewodnicząca związku- mieszkańcy wytwarzają o wiele więcej śmieci, o wiele droższe płacone są faktury. Dlatego związek działa z wyprzedzeniem, zanim skończą się środki i nie zdąży wyłonić nowego operatora.

Na pierwszy sektor czyli na pięć gmin- związek przeznaczył ponad 38 milionów złotych. Gorzowskie Inneko zaproponowało 41 milionów, wrocławski Komunalnik- prawie 45, a konsorcjum Eneris- prawie 50. Do najniższej kwoty brakuje 3 mln zł.

gorzów śmieci wywóz
Autor: archiwum redakcji ZCG MG 6 nie chce problemów, które zdarzały się w przeszłości.

Na drugi sektor obejmujący północny Gorzów zabezpieczono prawie 42,5 miliona złotych. Oferenci chcą więcej- prawie 44, 43 i ponad 51 milionów. Do najniższej propozycji Komunalnika potrzeba dołożyć 500 tysięcy. Na trzeci sektor- południowy Gorzów, związek chce wydać prawie 46 milionów złotych. W tej kwocie zmieściło się Inneko proponując 45 mln. Pozostali chcą więcej 48 i 50 milionów.

Czy MG 6 dołoży brakujące pieniądze? Trwa analiza ofert. Nowi wywoźnicy będą świadczyć usługi przez trzy lata.

KAPELUSZOMAT stanął na Rynku w Krakowie. To pierwsze takie urządzenie w Polsce a być może na świecie.
Sonda
Czy w cyrku powinny występować zwierzęta?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE