Przedszkole w Wawrowie czeka rozbudowa

2022-01-18 15:42
Gorzów: przedszkole Wawrów
Autor: Facebook Gmina Santok Przedszkole w Wawrowie

Santok liczy, że na inwestycję zdobędzie dofinansowanie z pieniędzy dla gmin popegeerowskich. Przebudowa przedszkola ma kosztować 5 mln zł.

Mieszkańcy Wawrowa czekali na to od dawna. Tamtejsze przedszkole czeka rozbudowa. Wstępny projekt już jest. Koszt przedsięwzięcia szacowany jest na 5 mln zł. Gmina Santok poszuka na to pieniędzy w programie skierowanym do miejscowości, w których funkcjonowały pegeery. Dofinansowanie może wynieść nawet 98 proc. To ważne przedsięwzięcie dla Wawrowa, bo obecnie maluchy mają zajęcia w różnych miejscach.

Dzieci, które uczęszczają do przedszkola w trzech lokalizacjach: w przedszkolu, szkole i sali wiejskiej; będą mogły chodzić tylko do jednego obiektu, czyli przedszkola. Szkoła odzyska pomieszczenia, a wieś salę wiejską - mówi Paweł Pisarek, wójt Santoka.

Wnioski można składać do 15 lutego. Gmina oprócz przedszkola w Wawrowie chce także poprawić wygląd i bezpieczeństwo osiedla w Gralewie. To druga miejscowość, w której był PGR. Koszt to 2 mln zł.

QUIZ. Czy masz wysoko rozwiniętą intuicję?

Pytanie 1 z 9
Śni Ci się bliska osoba. Co robisz po przebudzeniu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE