przemysław korsak

i

Autor: FB KS G'Power Przemysław Korsak (pierwszy od prawej) zmienił barwy klubowe.

Potencjalny olimpijczyk uciekł z Gorzowa

2023-02-08 10:47

Przemysław Korsak nie będzie już reprezentował Gorzowa. Rodowity gorzowianin na rok przed Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu zamienił KS G`Power na UKS Silvant Kajak Elbląg. Gorzowski klub, nie znając jeszcze kwoty dotacji miejskiej nie był w stanie zaproponować kontroferty.

Korsak treningi z elbląskim klubem rozpoczął wraz z początkiem lutego. Jak sam wspominał na konferencji powitalnej w nowym klubie, dużym argumentem przy zmianie barw klubowych był nowy szkoleniowiec Wojciech Załuski:

Nie dzieli nas duża bariera wiekowa, więc miałem kontakt z trenerem i widziałem jego podejście do kajakarstwa, co chce zbudować. I głównie tym swoim podejściem i zaangażowaniem przekonał mnie do siebie, i do tego żeby przyjść do klubu.

Przypomnijmy, niespełna 24-letni Korsak jest wielokrotnym medalistą kajakarskim mistrzostw Polski, Europy i Świata, zarówno w kategoriach młodzieżowych, jak i seniorskich. Poprzednim tak dużym nazwiskiem, które opuściło Gorzów na rzecz Poznania była Karolina Naja w 2020 roku.

Anita Włodarczyk: do końca życia nie zapomnę startów na igrzyskach

QUIZ. W tych powiedzeniach brakuje nazwy zwierzęcia. Wystarczy uzupełnić puste miejsce

Pytanie 1 z 15
Gdyby ... nie skakała, toby nóżki nie złamała!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE