Odra na lubuskim odcinku jest już bezpieczna, ale wciąż pod nadzorem

2022-09-07 13:28
lubuski urząd wojewódzki
Autor: Lubuski Urząd Wojewódzki

Jak zapowiada Minister Klimatu i Środowiska - Anna Moskwa, wnioski ekspertów na temat przyczyny katastrofy ekologicznej mają zostać opublikowane do końca września.

Najintensywniejsze działania w Lubuskiem miały miejsce od 11 do 20 sierpnia. Straż Graniczna pilnowała, aby śnięte ryby nie weszły do obrotu detalicznego - mówi Paweł Maziec zastępca komendanta Nadodrzańskiego Oddziału:

MANESKIN vs NIRVANA | ESKA XD - Ale to juz było! #56

Poddając kontroli osoby i środki transportu przekraczające granicę, dokonywaliśmy kontroli przewożonych ładunków. W żadnym z kilkuset przypadków nie stwierdzono przewożenia śniętych ryb lub ryb niewiadomego pochodzenia.

W działaniach na 215 kilometrowym odcinku Odry brało udział, poza strażakami wspartymi przez adeptów z Krakowa i Częstochowy, także 4300 policjantów i 150 żołnierzy zawodowych i z WOTu.

Policyjni funkcjonariusze wspierali także działania Prokuratury Okręgowej z Wrocławia, które miały wyjaśnić przyczyny sytuacji na Odrze.

Za co dostaniesz 15, 14 i 12 punktów karnych?

Pytanie 1 z 10
Niedostosowanie się do sygnałów świetlnych, sygnałów i poleceń wydawanych przez osoby uprawnione do kierowania ruchem
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE