Magicznie i świątecznie w gorzowskim teatrze. Spotkaj Mikołaja!

2021-12-08 16:02
gorzów teatr skrooge 1
Autor: facebook.com/teatrgorzow Duchy i Skrooge podczas Wigilii.

W teatrze im. Juliusza Osterwy tradycyjnie w grudniu Mikołajkowe Spotkania Baśniowe. Z tej okazji nowa baśń, która grana będzie do aż 20 grudnia. Po spektaklu na dzieci czekać będzie brodacz z workiem słodkości.

Co tak naprawdę daje szczęście? Dowiemy się od Skrooge'a- bohatera "Wigilijnej opowieści". Historia znana jest od prawie 180 lat i nadal jest aktualna. Ebenezer Skrooge to skąpiec, przedsiębiorca. Podczas świąt Bożego Narodzenia nawiedzają go duchy. Pokazują mu jak żył i co złego zrobił.

- Piękna przypowieść o nawracaniu się. Tajemnica, ta atmosfera, ten klimat, który przez Dickens'a został ujęty. Będzie dużo magii, na przykład jeden z duchów unosi się nad ziemią. W teatzre jest to trudne do zrobienia, ale teatr to iluzja -  opowiada Jan Tomaszewicz, dyrektor teatru.

gorzów teatr skrooge 2
Autor: facebook.com/teatrgorzow W spektaklu udział biorą także młodzi adepci.

W czwartek (9.12) bajka o godz. 9.30 i 12.30, a po raz kolejny od 15 grudnia. Po każdym przedstawieniu młodzi widzowie spotkają się z Mikołajem, który będzie miał dla nich co nieco.

W Scrooge’a wcielił się reżyser spektaklu Andrzej Ozga. “Opowieść Wigilijna” dedykowana jest pamięci Krzysztofa Tuchalskiego, który zmarł w lipcu. Był pierwszym odtwórcą głównej roli. Szczegóły na stronie teatru.

Poradnik Zdrowie: Boże Narodzenie w czasach COVID-19

Dzieciństwo w PRL – Mikołajki

Pytanie 1 z 10
Szkolne mikołajki odbywały się przeważnie:
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE