Lubuskie: Przewozili podróbki warte nawet 19 milionów złotych

2022-09-28 14:00
krajowa administracja skarbowa
Autor: Lubuska Krajowa Administracja Skarbowa

Sprawcom grozi nie tylko grzywna lub pozbawienie wolności do 2 lat, ale także przepadek towaru.

Funkcjonariusze Lubuskiej Służby Celno-Skarbowej zatrzymali do kontroli ciężarówkę jadącą od polsko-niemieckiej granicy do Poznania. W kartonach i jutowych workach znajdujących się na pace wozu znaleźli ponad 370 tysięcy figurek, samochodzików, lalek i plecaków- wszystkie od znanych światowych marek.

Straż graniczna uderzyła w bimbrowników. Skonfiskowali tysiące litrów alkoholu

Kierowca, który towar wiózł z portu w Hamburgu aż do Warszawy, na dokumentach nie miał ujętych przedstawicieli tych firm. W trakcie sprawdzania zabawek okazało się, że żadna z nich nie ma certyfikatów unijnych.

Zabrakło także nazwy producenta, importera oraz informacji umożliwiających identyfikację zabawki. Nie było również informacji w języku polskim o zasadach ich użytkowania. Teraz wszystko zależy od producentów oryginalnych produktów. To oni zadecydują, czy wystąpić na drogę sądową.

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Waluty z całego świata. Wychodzimy ze strefy euro, miliony za 12/15

Pytanie 1 z 15
Na początek coś prostego. Jaka jest waluta w USA?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE