Lubuskie. Eksplozja podczas budowy gazociągu! Dwie osoby ranne

2022-12-03 12:02

W Łupowie niedaleko Gorzowa Wlkp. doszło do wybuchu podczas prac przy układaniu gazociągu średniego ciśnienia. Poszkodowanych zostało dwóch pracowników. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, są pod opieką pogotowia ratunkowego – poinformował oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Gorzowie Bartłomiej Mądry.

Zgłoszenie o wybuchu wpłynęło do służb w sobotę, przed godz. 10. Doszło do niego przy ul. Polnej w Łupowie. Na miejsce skierowano zastępy straży pożarnej, pogotowie ratunkowe i gazowe oraz policję.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że robotnicy podczas układania drugiej nitki gazociągu średniego ciśnienia uszkodzili rurę pierwszej nitki, którą płynie już gaz. Wówczas doszło do wybuchu i zaczął ulatniać się gaz. Poszkodowani robotnicy nie doznali poparzeń i są przytomni. Zajęli się nimi ratownicy z pogotowia – powiedział Mądry.

Strażak dodał, że z uwagi rozszczelnienie gazociągu do czasu usunięcia uszkodzenia przez służby gazownicze została wyznaczona strefa bezpieczeństwa, zarządzono ewakuację mieszkańców dwóch pobliskich domów oraz wstrzymano ruch pociągów na znajdującej się niedaleko linii kolejowej Gorzów Wlkp. – Kostrzyn nad Odrą.

- Na miejscu pracują służby PSG z Grupy ORLEN, które badają przyczyny awarii i usuwają jej skutki. Z powodu uszkodzenia gazociągu mogą wystąpić problemy z dostawą gazu dla mieszkańców gmin: Kostrzyn nad Odrą, Witnica, Bogdaniec z województwa lubuskiego, a także gmin Dębno i Mieszkowice z województwa zachodnio-pomorskiego. Polska Spółka Gazownictwa z Grupy ORLEN pozostaje w kontakcie z lokalnymi władzami i pracuje nad minimalizacją skutków ewentualnych ograniczeń w dostawach gazu dla mieszkańców wymienionych gmin - poinformował Grzegorz Cendrowskiego, rzecznik prasowy Polskiej Spółki Gazownictwa

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE