Gorzów: eko

i

Autor: SG Dzień Młodego ekologa w ZS w Drezdenku.

Lubuskie: Eko zakręcone akcje

2020-11-18 20:15

Jedni adoptują australijskiego koalę, inni przypominają kierowcom, że dzikie zwierzęta pojawiają się na drogach. To niektóre eko inicjatywy lubuskiej młodzieży. Gorzowska Fundacja Rozwoju Holistycznego ogłosiła konkurs w szkołach i wyróżniła 10 grup młodych ekologów.

Koale i łosie - Gala Eko Pozytywnie Zakręconych. Fundacja Rozwoju Holistycznego podsumowała konkurs ekologiczny dla lubuskich szkół. Ze względu na pandemie wydarzenie odbyło się on line. Wyróżnionych zostało 10 grup z 10 powiatów województwa. Organizatorzy szukali grup, które prowadziły akcje ekologiczne. Liczyła się oryginalność, pomysłowość i systematyczność działań. Młodzi ekolodzy wykazywali się dużą inwencją.

Grupa ze Świebodzina adoptowała koalę. Na początku roku były pożary w Australii. Zebrali pieniądze, adoptowali koalę i teraz się nią opiekują. „Łosie na szosie” – też świetna inicjatywa ostrzegająca kierowców, żeby zachowywali ostrożność - mówi Jarosław Marciniak z gorzowskiej Fabryki Aktywności Młodych, organizator.

Lubuska Gala Eko Pozytywnie Zakręconych odbyła się pierwszy raz. Organizatorzy liczą, że wiosną uda się w lubuskich szkołach przeprowadzić podobną akcję. Wszystko jednak zależy od tego jak rozwijać będzie się epidemia koronawirusa.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE