Lubuskie: 30 milionów w bonach dla poszkodowanych przedsiębiorców

2020-04-21 9:56
biuro podróżny gw
Autor: Wsio Ryba Przez epidemię ucierpiały gorzowskie biura podróży.

To mają być tzw. bony wsparcia, które dostępne będą od maja. Urzędnicy marszałka lubuskiego współpracują w tej kwestii z organizacjami okołobiznesowymi. Trwa ustalanie kryteriów.

Marszałek lubuski na początek planuje przekazać 10 milionów złotych na odmrażanie gospodarki z powodu koronawirusa. Docelowo środków ma być trzy razy tyle. Zostaną one przesunięte w ramach funduszy unijnych LRPO. Trafią one do mikro, małych i średnich firm.

– Czeka nas sporo pracy nad przywróceniem gospodarczej normalności w regionie. Stąd szukanie wspólnych rozwiązań – powiedział Marcin Jabłoński, członek zarządu województwa.

Mikroprzedsiębiorcy mogliby liczyć na bon o wartości od 30 do 100 tysięcy złotych, a mali i średni od 50 do 200 tysięcy. Przy czym dofinansowanie mogłoby wynieść 85%. Środki  mają trafić nie tylko na utrzymanie miejsc praca, ale także na rozwój czyli inwestycje.

Wsparcie otrzymają najbardziej dotknięte przez COVID-19 branże jak: gastronomia, hotelarstwo, turystyka, przemysł czasu wolnego czy usługi kosmetyczne. Jak zapewnia marszałek- projekt ma być uruchomiony na początku maja.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE